Незабаром українцям більше не доведеться витрачати додаткові гроші на послуги мобільного зв’язку під час перебування в ЄС, оскільки Єврокомісія прийняла пропозицію включити положення про роумінг в Угоду про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.
Як інформує пресслужба Єврокомісії, це перший випадок розширення режиму внутрішнього ринку ЄС на Україну.
«Включення України до зони вільного роумінгу ЄС є однією з ключових дій переглянутого Плану пріоритетних дій. Цей план є дорожньою картою для повної реалізації Поглибленої та всеосяжної зони вільної торгівлі між ЄС та Україною та подальшої інтеграції України до Єдиного ринку ЄС», − зазначено на сайті Єврокомісії.
У повідомленні також наголошується, що українцям більше не доведеться платити жодних додаткових зборів за користування мобільним зв’язком під час поїздок до ЄС. Гості з ЄС матимуть такі ж права під час перебування в Україні.
Сьогоднішній крок було зроблено після того, як голова Комісії Урсула фон дер Ляєн у своєму зверненні про стан Союзу 2022 заявила про входження України до зони безплатного роумінгу. Також перед цим Комісія знайшла спільну мову з операторами ЄС та України щодо вжиття добровільних заходів для забезпечення доступних або безплатних дзвінків між ЄС та Україною.
Тепер цю пропозицію розгляне Рада ЄС. Відповідно до домовленості Ради, Комітет з питань торгівлі Україна-ЄС має прийняти спільне рішення щодо забезпечення взаємного режиму внутрішнього ринку для роумінгу.
«Швидкість, з якою Україна інтегруватиметься у внутрішній ринок роумінгу ЄС, залежатиме від швидкості зближення та імплементації відповідного законодавства ЄС в Україні», − йдеться в повідомленні.
Як інформують у Єврокомісії, наразі оператори зв’язку ЄС та України пропонують недорогі або безплатні дзвінки між ЄС та Україною на добровільній основі. Завдяки цьому близько 4 млн українських біженців матимуть доступний зв’язок зі своїми рідними.
«Добровільні заходи вживатимуться ще шість місяців, а нова домовленість охоплює тепер і дзвінки на стаціонарні телефони в Україні, а також нові типи операторів», – запевняє Європейська комісія.
Медіа, Публікації
-
жовтень 2024 року
-
Пані Посол ЄС в Україні Катаріна Матернова відвідала відновлений дитячий садок та школу на Київщині
-
Як ЄС підтримує українську освіту та молодь
-
Як ЄС інвестує у відбудову освітніх закладів України
-
Регіональний візит до навчальних закладів Київської області в межах комунікаційної кампанії «Разом навчаємось і зростаємо»
-
Вісник співпраці ЄС-Україна. Жовтень 2024 року