Skip to main content

Українські організації мають право брати участь у Конкурсах проєктних пропозицій програми LIFE 2023, оголошених Єврокомісією

27/04/2023

Фінансування в обсязі 611 мільйонів євро було забезпечено для конкурсів проєктних пропозицій за програмаю LIFE на 2023 рік, оголошених Європейською Комісією. У такий спосіб Євросоюз планує надавати різні види грантів для реалізації проєктних заходів у сферах довкілля, зокрема щодо природи та біорізноманіття, циркулярної економіки та якості життя, пом’якшення наслідків змін клімату та адаптації до них, інших питань кліматології та навколишнього природного середовища.

Програма LIFE – це фінансовий інструмент Європейського Союзу для реалізації заходів із захисту довкілля та боротьби зі змінами клімату, який діє з 1992 року. Україна приєдналася до Програми в червні 2022 року.

Враховуючи наявність права для українських організацій брати участь у різних конкурсах за Програмою LIFE 2023, існує три проєкти, призначених саме для України:

  • Підтримка впровадження Директиви про збереження диких птахів та середовища їх існування (оселищ) та Natura 2000 в Україні та Молдові на основі спеціальних природоохоронних територій Смарагдової мережі в рамках Бернської конвенції.
  • Phoenix (Фенікс): Проєкт комплексної орієнтації на нову екологічну інфраструктуру в українських містах – відходи.
  • Phoenix (Фенікс): Проєкт комплексної орієнтації на нову екологічну інфраструктуру в українських містах – вода.

Загальну інформацію про конкурси проєктних пропозицій можна знайти на сторінці програми LIFE – https://cinea.ec.europa.eu/news-events/news/life-2023-calls-proposals-eu611-million-available-bring -green-ideas-life-2023-04-18_en. З більш детальною інформацією, у тому числі про вищезазначені проєкти, а також про документи, критерії та умови участі, процедуру визначення переможців тощо, можна ознайомитися тут – https://ec.europa.eu/info/funding-tenders/opportunities/docs/ 2021-2027/life/wp-call/2021-2024/call-fiche_life-2023-plp_en.pdf.

,