50 000 євро на розвиток кліматичних інновацій. Відкрито набір компаній на грантовий проєкт від ЄБРР та ЄС
Українська ГО «Грінкубатор» відкрила нову хвилю грантового проєкту «Кліматичні Інноваційні Ваучери». За підтримки ЄБРР та ЄС, компанії можуть отримати грант до 50 000 євро на розробку та впровадження «зелених» технологій. Дедлайн подання заявки — 14 лютого 2025 року.
«Кліматичні Інноваційні Ваучери» — це один із найбільших грантових проєктів в Україні для інноваторів у сфері зелених та кліматично-дружніх технологій, володар премії UEPA від Міністерства економіки України за сприяння розвитку підприємництва.
Конкурс підтримує українські компанії малого та середнього бізнесу, що зменшують викиди парникових газів, підвищують енергоефективність і запобігають змінам клімату. Гранти до 50 тисяч євро покривають 75% витрат на заявлені послуги.
Хто може отримати грант?
До участі в грантовому конкурсі запрошуються компанії, які відповідають усім переліченим вимогам:
- є представниками малого або середнього бізнесу;
- компанії з повністю приватним капіталом;
- працюють у сфері кліматично-дружніх технологій;
- зареєстровані в Україні понад рік;
- готові до співфінансування не менше 25% від суми гранту.
Участь у проєкті не можуть взяти ФОП, громадські організації або комунальні підприємства.
Компанії можуть використати ваучер для розробки та впровадження «зелених» інновацій на різних етапах діяльності. Важливо, що грант фінансує переважно сервісні послуги — наприклад, захист інтелектуальної власності, промисловий дизайн прототипів, сертифікація продуктів, проєктування своїх виробничих потужностей. Витрати на закупку обладнання не можуть перевищувати 20% від суми гранту.
Як податися на грант?
Щоб подати заявку на грант, потрібно заповнити форму на офіційному сайті проєкту до 14 лютого 2025 року включно: https://climate.biz/
Також організатори кожного четверга проводять групові онлайн-консультації, де відповідають на всі питання щодо подачі заявки на грант. Для участі у консультаціях потрібно зареєструватися: https://shorturl.at/mQDrP.
Як працює схема надання грантів?
Грантовий проєкт «Кліматичні Інноваційні Ваучери» є складовою програми ЄБРР «Центр трансферу фінансів та технологій у сфері зміни клімату» (FINTECC), що підтримується ЄС в межах ініціативи EU4CLIMATE. В Україні з 2017 року його впроваджує ГО «Грінкубатор».
Після успішного впровадження проєкту в Україні починаючи з 2017 року, Європейський Банк Реконструкції та Розвитку та Європейський Союз запустили у 2021 році другу фазу проєкту «Кліматичні Інноваційні Ваучери» із грантовим фондом 1,5 мільйона євро.
У 2024 році проєкт став лауреатом премії Ukrainian Enterprise Promotion Awards від Міністерства економіки України та Міністерства цифрової трансформації України за підтримку українського підприємництва. Він отримав спеціальну відзнаку і на європейському рівні, від European Enterprise Promotion Awards, у номінації «Сприяння сталому переходу».
Ваучери допомогли створити деякі ключові технології, що лежать «у серці» багатьох українських «зелених» інновацій.
Проєкт уже підтримав 54 компанії, серед яких Delfast, що виробляє електробайки – рекордсмени книги рекордів Гіннеса; TOKA, GO TO-U — оператори рішень для електромобільності; S.Lab — виробники екологічного паковання у промислових масштабах; Frendt — рішення для точного землеробства, Releaf Paper — виробники паперу з опалого листя та інші.