Skip to main content

Захист майбутнього журналістики в Україні: захід програми MediaFit, що відбудеться у Брюсселі

15/04/2024

Після трьох років підтримки локальних і регіональних медіа в Україні проєкт MediaFit за фінансування ЄС і Німеччини проводить 18 і 19 квітня заключний захід, присвячений майбутньому журналістики в Україні.

З початку повномасштабної російської агресії проти України підтримка регіональних медіа стало терміновою справою. За допомогою програми MediaFit журналісти і медійні організації на півдні і сході України були спроможні надавати незалежну і надійну інформацію з лінії фронту попри постійні екзистенційні загрози. Щоб відзначити роботу медіа-працівників в Україні та відсвяткувати три роки підтримки медіа в Україні зі сторони ЄС, програма MediaFit проводить захід “Стійкі українські медіа – шлях вперед” у Брюсселі 18 та 19 квітня. Захід буде відкритий для громадськості.

У п‘ятницю, 19 квітня, з 10 до 15 години відбудеться панельна дискусія про майбутнє українських медіа в будинку Брейдель в Брюсселі, за якою слідуватиме церемонія нагородження найкращих українських медіа-продуктів, вироблених у рамках проєкту MediaFit.

Серед промовців заходу:

  • Хенрік Вітфельд, Керівник відділу місцевого та людського розвитку Представництва ЄC в Україні

Дискусійну панель модеруватиме Александра фон Намен (Керівниця Брюссельського бюро DW):

  • Оксана Дякун, заступниця представника України при Європейському Союзі
  • Микола Чернотицький, голова правління Суспільного – Суспільної Телерадіокомпанії України
  • Василиса Степаненко, продюсерка Associated Press (Лауреатка премії «Оскар» за фільм «20 днів в Маріуполі») та Пулітцерівська лауреатка
  • Вероніка Кучерук, програмний офіцер в Україні, Європейський Фонд за демократію
  • Жанна Кавельє, керівниця відділу Східної Європи і Центральної Азії, Репортери без кордонів

Зареєструйтесь для відвідування дискусійної панелі та церемонії нагородження тут.

Події передуватиме інтерактивне представлення мудьтмедійних робіт 18 квітня, в якому візьмуть участь журналісти та медіа-мейкери з півдня та сходу України. Перформанси від Ольги Чигрик, Ярини Шумської та Марії Козій, а також мультимедійна галерея із зображеннями та історіями українського фотографа Георгія Іванченка будуть представлені у приміщенні Станції Європа (Station Europe, Place du Luxembourg, 100 1050 Brussels). Виставка відкрита для відвідувачів з 15:00 до 17:00.

Карстен фон Намен, Виконавчий директор, DW Akademie:

“Російська війна в Україні – це також інформаційна війна. Локальні та регіональні медіа перебувають на передовій, надаючи своїй аудиторії незалежну і надійну інформацію. Програма МедіаФіт підтримує регіональні медіа з півдня та сходу України – регіонів, які найбільше постраждали від війни, мають обмаль локальних можливостей для отримання доходів і найбільш вразливі до російської пропаганди й інформаційних кампаній.”

Микола Чернотицький, голова правління Суспільного:

“Важко переоцінити роль Deutsche Welle у становленні та розвитку Суспільного мовника України – сучасної компанії, інтегрованої в європейський медіапростір. На третьому році повномасштабного вторгнення ми не лише тримаємося, а й реалізуємо проєкти розвитку разом з нашими партнерами”.

Хенрік Вітфельд, Керівник відділу місцевого та людського розвитку Представництва ЄC в Україні

“Підтримка ЄС стала рятівним колом для незалежних ЗМІ, забезпечуючи достовірну інформацію та висвітлення подій, одночасно протидіючи дезінформації на лінії фронту. Це свідчення стійкості українських медіапрацівників, які залишаються непохитними у своїй відданості справі підтримки демократії та захисту України”.

Програма MediaFit, започаткована у 2021 році та реалізована DW Akademie, спочатку була зосереджена на економічних аспектах медіа та медійних інноваціях на півдні та сході України. Від початку повномасштабного російського вторгнення у 2022 році вона зосередилася на швидкій допомозі у виживанні під час війни 42 незалежних регіональних медіа, чиї репортажі з лінії фронту інформують місцеву та міжнародну аудиторію.

Через Фонд креаторів MediaFit програма також безпосередньо підтримала понад 60 журналістів та медійників у створенні високоякісного контенту з регіонів, зокрема подкастів, мультимедійних репортажів та проєктів з перевірки фактів. Програма також підтримувала Суспільного мовника “Суспільне” (UA:Суспільне) у виробництві документальних фільмів та розбудові потенціалу через Canal France International. Литовський суспільний мовник LRT провів тренінг для 40 українських журналістів з питань фактчекінгу та безпеки.

Зусилля Європейського Союзу, який підтримав понад 200 незалежних ЗМІ за допомогою різних проєктів, таких як MediaFit, продемонстрували значні результати. Наприклад, рівень довіри до незалежних регіональних ЗМІ в Україні помітно зріс серед усіх демографічних груп населення. Це призвело до урізноманітнення новинного ландшафту, що допомагає забезпечити підтримку демократичних цінностей.

MediaFit фінансується Європейським Союзом за співфінансування Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ). DW Akademie є центром Deutsche Welle з розвитку міжнародних медіа, підготовки журналістів та передачі знань.

,