Skip to main content

Підтримка розвитку конституційної юстиції в Україні (Партнерство заради належного врядування III)

Опис
Проект спрямований на розвиток конституційної юстиції в Україні, сприяння обміну знаннями та досвідом, а також розвитку діалогу між Конституційним Судом України та Конституційним судом країни-члена ЄС, розбудову спроможності Суду щодо узгодженого тлумачення стандартів, доктрин і принципів у сфері прав людини, заснованих на основі методологій і підходів до тлумачення, що застосовуються Європейським судом з прав людини та Судом Європейського Союзу.
Реалізація проекту включатиме елементи інструменту EU Twinning для обміну кращими практиками конституційної юстиції, які були розроблені в обраній країні-члені ЄС. Проект забезпечить тісний обмін досвідом та знаннями, а також можливості для діалогу суддів та працівників апарату Конституційного Суду України з європейськими колегами як з питань, що стосуються організаційної структури та робочих процедур, важливих для функціонування Суду, так і з питань, що стосуються спеціалізованих знань для кращого відправлення конституційного правосуддя в Україні.
Цей проект реалізовується в рамках третьої фази спільної програми Європейського Союзу та Ради Європи «Партнерство заради належного врядування». Він базується на результатах попередніх фаз Партнерства заради належного врядування у сфері зміцнення правосуддя (І Фаза 2015-2018 та ІІ Фаза 2019-2023).
Конкретні цілі
Проект має на меті краще налаштувати функціонування Конституційного Суду України на європейські моделі та підходи та краще вирішувати питання захисту конституційних прав громадян України; покращити якість правового тлумачення Конституційного Суду з посиланням на відповідні європейські стандарти, включаючи прецедентне право Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) та Судом Європейського союзу (ЄС); та оснастити Конституційний Суд України кращими практиками європейських колег з метою початку їх застосування.
Очікувані результати
1. Конституційному суду надана цілеспрямована допомога з розширення спроможностей щодо ключових елементів тлумачення конвенційних механізмів та основних прав у прецедентному праві ЄСПЛ та ЄС.
2. Проведено аналіз застосування принципів тлумачення ЄСПЛ у практиці Конституційного Суду України.
3. Проведені заходи Twinning, зокрема, обмін візитами, семінари та тематичні круглі столи між Конституційним Судом України та конституційним судом країни-члена ЄС.
Карта проекту
ДЕТАЛІ ПРОЕКТУ
Україна
Пріоритетний напрям:
Піднапрямок:
Тема:
Статус проекту:
Триває
Початок:
01.03.2023
Кінець:
31.08.2025
Номер проекту ЄС:
CRIS 441-959
до початку