Skip to main content

Продовження підтримки комплексної реформи державного управління в Україні (EU4PAR 2)

Опис
Проєкт покликаний підтримати уряд України у впровадженні комплексної реформи державного управління (РДУ), метою якої є побудова сервісної держави, яка працює в інтересах громадян на основі найкращих європейських практик належного врядування.

РДУ є однією з трьох фундаментальних складових (поряд із верховенством права та економічним врядуванням) у стратегії розширення ЄС, а отже, і в процесі вступу до ЄС. Дієздатний державний апарат також необхідний для відновлення та відбудови України.
Конкретні цілі
Цілі:

- забезпечення надання якісних послуг та розвиток зручної адміністративної процедури для громадян і бізнесу;
- побудова системи професійної та політично нейтральної державної служби, орієнтованої на захист інтересів громадян;
- побудова підзвітних громадянам дієвих державних інституцій, які розробляють державну політику та успішно її реалізують для сталого розвитку країни.
Очікувані результати
Результат 1. Надання якісних послуг та розвиток зручної адміністративної процедури для громадян та бізнесу:

- Підтримано впровадження адміністративних процедур та узгодження нормативно-правових актів із Законом про адміністративну процедуру, включаючи розробку пропозицій щодо відповідних змін до законодавства.
- Державні службовці та зацікавлені сторони пройшли навчання з адміністративної процедури та загальна обізнаність щодо адміністративної процедури серед державних службовців та громадян підвищена.

Результат 2. Система професійної та політично нейтральної державної служби, орієнтованої на захист інтересів громадян:

- Забезпечується набір персоналу на основі заслуг, включаючи оновлену процедуру відбору для покращення оцінювання компетенцій кандидатів, уможливлення оцінювання в дистанційному режимі та забезпечення недискримінації та справедливого доступу до конкурсного процесу набору для всіх кандидатів.
- Підвищено частку жінок, які беруть участь у конкурсах на посади категорії А на основі їх компетенцій, заслуг і досягнень.
- Популяризація державної служби, в тому числі із залученням молодих талантів.
- Розроблено комплексну модель реформування оплати праці та запроваджено класифікацію посад державної служби.
- Розгортання системи HRMIS, що дозволяє, серед іншого, збирати та аналізувати кількісні та якісні дані про представництво чоловіків і жінок на різних посадах державної служби;
- Удосконалені процедури та інструменти оцінки службової діяльності державних службовців, узгоджені з процесами стратегічного планування та звітності.
- Розвиток і підтримка організаційної та управлінської культури та етичної поведінки на державній службі, зосереджуючись на співпраці, результатах і орієнтованості на людей.
- Впровадження програми підвищення кваліфікації державних службовців на посадах категорій А, Б і В з питань управління персоналом та управління результативністю, а також для працівників відділів управління персоналом.
- Підтримка програм професійного навчання для державних службовців.
- Розробка та підтримка впровадження програм підвищення кваліфікації державних службовців з управління проєктами, стратегічного планування, менеджменту та європейської інтеграції.
- Розпочато перегляд системи підвищення кваліфікації державних службовців із розробленням пропозицій щодо її подальшого розвитку, зокрема забезпечення рівних можливостей для постачальників освіти різних форм власності у сфері підвищення кваліфікації державних службовців та підвищення функціональності веб-порталу управління знаннями в сфері професійної підготовки.
- Підтримка та єдиний підхід до прийому, працевлаштування та звільнення зі служби в органах місцевого самоврядування та узгодження з тими, що визначені Законом «Про державну службу», до прийняття Закону «Про службу в органах місцевого самоврядування».

Результат 3. Ефективні підзвітні громадянам державні інституції, які розробляють державну політику та успішно її реалізують для сталого розвитку країни:

- Вдосконалення системи розробки законодавчих актів, зокрема шляхом уніфікації правил підготовки та рецензування законопроектів.
- Вдосконалення процесу публічних консультацій та консультацій з громадянським суспільством щодо розробки та реалізації державної політики, у тому числі впровадження модуля публічних консультацій в рамках онлайн-платформи для взаємодії органів виконавчої влади з громадянами та громадянським суспільством.
- Вдосконалення організації та операційних процедур центральних органів виконавчої влади, включаючи механізми управління та координації, організаційну структуру, чітке визначення та розподіл функцій і повноважень, усунення їх дублювання та відповідальність за результати, відповідно до принципів управлінської відповідальності, визначених ОЕСР /SIGMA.
- Невластиві функції та повноваження міністерств розподілено на інші центральні органи виконавчої влади, передаються в рамках децентралізації місцевим органам виконавчої влади чи місцевого самоврядування або скасовуються державою.
- Покращено електронне архівування.
- Оновлене законодавство про звернення громадян та публічну інформацію, зокрема Закон про звернення громадян. Запроваджено сучасні інструменти та підходи до обробки та розгляду звернень громадян за принципом «єдиного вікна».
Карта проекту
ДЕТАЛІ ПРОЕКТУ
Україна
Пріоритетний напрям:
Піднапрямок:
Тема:
Належне урядування
Статус проекту:
Триває
Початок:
03.04.2023
Кінець:
03.06.2026
Вебсайт:
https://par.in.ua/
до початку