Skip to main content

Платформа MY ART

Сила громадянського суспільства, що проявляється в надскладних обставинах, здатна зберегти не лише життя, але й культурні надбання. Згуртовані мешканці Миколаївщини за підтримки ЄС під ворожими обстрілами вивезли унікальну колекцію мариністичного живопису, щоб їхні діти та онуки колись також побачили ці шедеври.

Російська війна не зупинить українську культуру

#РазомЗберігаємо

Про проєкт

Навесні 2022 року російські війська наступали Миколаїв, при цьому намагаючись бомбами, ракетами й артилерійськими обстрілами знищити якнайбільше будівель та об’єктів інфраструктури. Постало нагальне питання порятунку не лише самих миколаївців, але й тої частини національних культурних надбань, що зберігалася у численних музеях міста корабелів. Було очевидно, що у такій драматичній ситуації вага і кількість та складність завдань не співвимірні із можливостями відповідальних за це структур. І тут блискавично зреагували міжнародні партнери та організації громадянського суспільства.

Європейський Союз виділив для цього значні кошти, а місцева організація Платформа «MY ART» відразу приступила до їх ефективного використання у трьох основних напрямках. У межах одного з них 5 музеїв Миколаєва були забезпечені пакувальними матеріалами для експонатів, обладнанням для фондосховищ та ящиками для транспортування колекцій на випадок евакуації, а колекцію музею мариністичного живопису вдалося вивезти з-під ворожих обстрілів в м. Очакові та перевезти у безпечне місце. Ще одним напрямком роботи став терміновий ремонт приміщень місцевого гуртожитка для створення у ньому тимчасового прихистку для внутрішньо переміщених осіб. Нарешті, завдяки отриманій допомозі, для місцевого гуманітарного кол-центру закупили 10 нових комп’ютерів, що відчутно підвищило його ефективність. У найближчому майбутньому активісти «MY ART» планують оцифрувати мариністську колекцію Очаківського музею для надійного збереження цієї неоціненної спадщини українського живопису.

Часові рамки проєкту:  28 місяців, 2022 – 2024 роки

Програма ЄС, у межах якої підтримано проєкт

House of Europe («Дім Європи») — програма, що фінансується Європейським Союзом, створена для підтримки професійного та творчого обміну між українцями та їхніми колегами в країнах ЄС та Великій Британії. Програма фокусується на культурі й креативному секторі, освіті та роботі з молоддю, соціальному підприємництві, медіа. “Дім Європи” пропонує більш як 20 програм: стипендії, покликані допомогти українським спеціалістам і далі працювати всупереч війні, гранти на персональні проєкти, поїздки на професійні конференції, курси й стажування в ЄС і Великій Британії та інші можливості. Команда House of Europe фінансує відновлення культурної інфраструктури, підтримує переклад літератури та творчу співпрацю між Україною та ЄС і Великою Британією. Програма опікується збереженням української культурної спадщини й розвитком креативних та освітніх стартапів. Онлайн-лабораторії, воркшопи, дискусії, конференції, хакатони й інші навчальні та нетворкінгові події відбуваються регулярно в межах програми.

Більше: https://houseofeurope.org.ua/

Проєкт реалізували

Платформа «MY ART» (м. Миколаїв) – це творча платформа, що займається створенням і підтримкою культурних проєктів у Миколаєві, налагодженням контактів із громадськістю та мистецькою спільнотою, а також посиленням зв’язків між фізичним і цифровим вимірами сучасного мистецтва. Платформа створена у 2017 році напередодні першого фестивалю Mykolaiv Art Week, який зчинив значний резонанс у місті та отримав хвилю позитивних відгуків як від учасників заходів, так і від представників міської адміністрації, запрошених митців та фахівців культурних індустрій.

https://www.facebook.com/myartweek
https://www.instagram.com/myart.lab/
https://www.youtube.com/@myartplatforma/about