Skip to main content

14 нових проєктів розвиватимуть потенціал для 65 організацій в Україні в межах Програми ЄС Еразмус+

16/07/2024

Чотирнадцять проєктів, у яких беруть участь 65 організацій з України, рекомендовані для фінансування за Програмою Європейського Союзу Еразмус+ задля розбудови потенціалу у сфері вищої освіти (CBHE). Загалом цього року 151 проєкт було підтримано до фінансування із залученням понад 1 500 організацій з майже 120 країн світу. Україна є серед тор 3 країн за кількість залучених партнерів до проєктів.

Ці 14 проєктів за участі України спрямовані на впровадження європейських підходів у менеджменті та сталого розвитку у вищій освіті, циркулярній економіці, цифрових трансформаціях, робототехніці, безпеці, модернізації медичної освіти, освіти сільського господарства, у водному секторі, лісовому господарстві та післявоєнній зеленій відбудові, підготовці вчителів та ін.

За рівнем впливу та досвідом партнерів проєкти розрізняються за трьома напрямками: 1) сприяння доступу до співпраці (п’ять проєктів), 2) партнерство для трансформації (вісім проєктів); 3) структурні реформи (один проєкт).

Серед профінансованих сім національних, шість регіональних та один міжрегіональний проєкт. Серед проєктних команд – 143 партнери із 22 країн, які представляють Австрія, Греція, Грузія, Естонія, Іспанія, Італія, Литва, Мальта, Молдова, Монголія, Нідерланди, Німеччина, Норвегія, Польща, Португалія, Румунія, Сербія, Словаччина, Угорщина, Фінляндія, Чехія, Швеція.

65 партнерів з України представляють 47 закладів вищої освіти, 2 дошкільних заклади, Міністерство освіти і науки України, Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти та 5 громадських організацій.

Грантоотримувачами-координаторами проєктів виступили чотири українські університети: Кременецька обласна гуманітарно-педагогічна академія імені Тараса Шевченка, Національний лісотехнічний університет України, Поліський національний університет, Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини.

47 закладів вищої освіти з України представляють політехнічні, медичні, педагогічні, економічні, аграрні, архітектури та університети внутрішніх справ з різних міст України. Партнерства включають 4 переміщені університети з тимчасово окупованих територій. Десять університетів є партнерами в двох проєктах: Ізмаїльський державний гуманітарний університет, Національний університет водного господарства та природокористування, Подільський державний університет, Поліський національний університет, Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка, Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини, Харківський національний економічний університет імені Семена Кузнеця, Харківський національний педагогічний університет ім. Г.С.Сковороди, Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна, Харківський національний університет радіоелектроніки.

Протягом 2015-2024 рр. в межах конкурсів Еразмус+ CBHE 95 проєктів за участі України були профінансовані з метою сприяння реформам вищої освіти, євроінтеграційним процесам та розбудові нової України на основі інновацій та успішних практик партнерів з університетів держав-членів ЄС.

Додатково: Еразмус+ – це Програма Європейського Союзу, яка через підтримку навчання впродовж життя, працює задля освітнього, професійного та особистісного розвитку громадян Європейського Союзу та поза його межами у сферах освіти, професійної підготовки, молоді і спорту. Програма Еразмус+ підтримує навчальну мобільність, проєкти і партнерства співпраці організацій, розвиток політики та співробітництва. В межах Програми є безліч можливостей для всіх груп населення та близько 40 конкурсів відкрито для різних типів організацій з України.

За додатковою інформацією звертайтеся до Національного Еразмус+ офісу в Україні через сайт та сторінку у мережі Facebook.