У відповідь на катастрофу на Каховській греблі та російські атаки на інфраструктуру надається життєво важлива підтримка громадам, які стикаються з постійною нестачею води.
КРИВИЙ РІГ, Україна, 3 квітня 2024 р. – У відповідь на кризу з водопостачанням у Криворізькому районі Дніпропетровської області Програма розвитку Організації Об’єднаних Націй (UNDP) в Україні передала 15 сучасних автоцистерн (водовозів) місткістю 10 кубометрів кожна, щоб допомогти мешканцям отримати доступ до чистої та безпечної питної води.
UNDP також передала місцевій владі 60 мобільних станцій для очищення води, аби знешкоджувати шкідливі речовини перед подачею води споживачам.
Автоцистерни забезпечать транспортування очищеної води з додаткових та аварійних джерел водопостачання до населених пунктів району, а не лише зі стаціонарних водоочисних станцій, гарантуючи більшій кількості мешканців доступ до безпечної питної води.
Виступаючи на церемонії передачі автомобілів у Кривому Розі, Постійний представник ПРООН в Україні Яко Сільє зазначив, що агенція ООН прагне підтримувати мешканців району у цей складний час.
«Ці сучасні водовози стануть рятівним засобом для громад, які стикаються з нестачею води, забезпечуючи доступ до безпечної та чистої питної води, – сказав пан Сільє. – UNDP готова й надалі докладати зусиль для задоволення нагальних гуманітарних потреб в Україні та сприяти зміцненню стійкості перед викликами, що постають перед країною».
Штефан Шльойнінг, керівник відділу співробітництва Представництва ЄС в Україні, зазначив, що, співпрацюючи з місцевою владою та міжнародними партнерами, Європейський Союз допомагає вирішити нагальні проблеми водопостачання в регіоні, чим прокладає шлях до сталого відновлення.
«Передача водовозів та очисних станцій для Кривого Рогу – це відчутна підтримка тим, хто її потребує. Представництво Європейського Союзу в Україні сприяє відновленню життєво важливих послуг, аби ніхто не залишиться без уваги», – сказав пан Шльойнінг.
Євген Ситниченко, начальник Криворізької районної військової адміністрації, наголосив на масштабах еколиха та необхідності діяти, аби ліквідувати його наслідки:
«Вкрай важливо і необхідно було знайти шляхи для дієвої допомоги громадам, які постраждали від підриву Каховської ГЕС, – сказав він. – Водовози та очисні станції, які були передані громадам Криворізького району – це саме те, що відчутно допоможе з ліквідацією наслідків еколиха».
За словами урядовців, після реалізації цих заходів планується подальша робота з пом’якшення кризи у сфері водопостачання та підвищення стійкості громад перед викликами, що постають перед об’єктами критично важливої інфраструктури. Додаткова підтримка передбачатиме збільшення кількості автоцистерн для громад у Дніпропетровській та Херсонській областях, а також встановлення значної кількості станцій фільтрації води.
Наслідки аварії на Каховській греблі також призвели до значного зниження генеруючих потужностей на Криворізькій теплоелектростанції (ТЕС), що ще більше загострило проблеми, з якими стикаються мешканці. Катастрофа, як зазначено у Звіті уряду України та ООН з оцінки потреб після катастрофи, призвела до втрати додаткового водопостачання до водосховища-охолоджувача на ТЕС, унаслідок чого відбулось значне зниження її генеруючої потужності на 600 МВт.
Загальна інформація
Історично Каховське водосховище було важливим джерелом як питної води, так і енергії для мешканців Кривого Рогу, оскільки місто на 70 відсотків залежало від нього у водопостачанні. Однак після руйнування Каховської ГЕС у червні 2023 року, що призвело до осушення водосховища, район зіткнувся з гострою нестачею централізованого водопостачання, яка посилилася через подальші російські атаки на гідротехнічні споруди.
Для пом’якшення безпосередніх наслідків були встановлені магістральні водяні насоси для забору води з річки Інгулець. Однак вода з цього джерела потребує ретельного очищення через наявність хлоридів, сульфатів та інших речовин, що становлять ризик для здоров’я людини.
Для запитів ЗМІ:
Юлія Самусь, керівниця відділу комунікацій, UNDP в Україні, yuliia.samus@undp.org
Новини
-
ЄС, ПРООН і партнери передали обладнання для забезпечення критичних енергопотреб Харкова
-
За підтримки ЄС відремонтували відділення невідкладної медичної допомоги та систему водовідведення у Немішаєво
-
ЄІБ надав 16,5 млн євро на оновлення громадського транспорту у постраждалих від війни містах України
-
Дві школи на Житомирщині були відремонтовані за підтримки ЄС і ПРООН
-
Україна приєднується до підпрограми «МЕДІА» програми «Креативна Європа»
-
ЄС та ПРООН передали автомобілі для мобільних соціальних служб Чернівецької області