- У Запоріжжі, Кам’янському та Луцьку буде проведено енергоефективну реновацію 18-ти громадських будівель, зокрема закладів охорони здоров’я та освіти.
- Це фінансування підтримує зусилля України із «зеленої» відбудови, підвищуючи екологічну сталість, знижуючи витрати на енергію для громадських будівель та сприяючи досягненню цілей країни в галузі енергоефективності попри війну.
- Ця фінансова підтримка є частиною пакета Екстрених заходів солідарності з Україною від ЄІБ та підкріплюється гарантією Європейського Союзу.
Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) виділив 3 мільйони євро, щоб допомогти українському уряду підвищити енергоефективність громадських будівель у трьох містах: Запоріжжі, Кам’янському та Луцьку. Ці кошти призначені для термомодернізації та енергоощадних заходів у закладах охорони здоров’я та освіти. Очікується, що ці заходи дадуть змогу зменшити споживання енергії в будівлях, що призведе до стійкого скорочення витрат на енергоносії та сприятиме екологізації міського середовища. Це відповідає зобов’язанням країни щодо сталого відновлення та сприяє зміцненню енергетичної незалежності України.
Виділені кошти спрямують на підвищення енергоефективності у 18-ти громадських будівлях у трьох містах. Зокрема, модернізацію восьми будівель у Запоріжжі: п’яти дитячих садків і трьох шкіл, а також семи будівель у Кам’янському (чотири дитячі садки й три школи). У Луцьку кошти підуть на енергоефективну модернізацію трьох лікарень, призначених для лікування цивільного населення та реабілітації військовослужбовців, травмованих під час війни.
Виділені кошти допоможуть українській владі й далі втілювати «Програму розвитку муніципальної інфраструктури України» (ПРМІУ) від ЄІБ, покликану покращувати громадську інфраструктуру в різних муніципалітетах. Після сьогоднішнього траншу в 3 млн євро загальний обсяг коштів, виділених на ПРМІУ у 2023 році, становитиме 11,74 млн євро. З них 8,74 млн євро було використано раніше цьогоріч для підтримки ключових муніципальних проєктів, як-от рекультивація Грибовицького сміттєзвалища та управління твердими побутовими відходами у Львові, впровадження енергоефективних заходів у дитячих садках Сум, а також покращення систем водопостачання та водовідведення у Луцьку.
Віцепрезидентка ЄІБ Тереза Червінська, відповідальна за операції банку в Україні, сказала: «Під час поточної та майбутньої масштабної відбудови України пріоритет має надаватися заходам з енергоефективності. Адже вони відіграють важливу роль у посиленні енергетичної безпеки та незалежності країни. ЄІБ повністю налаштований підтримувати український уряд та міста у цих зусиллях, передаючи найкращі практики реконструкції та модернізації для відновлення української економіки, зниження енерговитрат і підвищення енергоефективності в усіх секторах».
Віцепрем’єр-міністр із відновлення України – Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков сказав: «Завдяки цим коштам ми зможемо спостерігати значне покращення у лікарнях, школах, та дитячих садках міст Запоріжжя, Кам’янського та Луцька. В умовах триваючої російської агресії, для нас залишається важливим фокус на енергоефективності під час реконструкції та модернізації наших громад, що сприяє посиленню енергетичної незалежності України. Я вдячний Європейському Союзу та його банку – Європейському інвестиційному банку – за цю важливу підтримку».
Додаткова інформація
«Програма розвитку муніципальної інфраструктури України» (ПРМІУ) — це багатогалузева інвестиційна ініціатива на суму 400 млн євро, що покликана підтримати проєкти громадської інфраструктури у середніх і великих муніципалітетах, як-от Запоріжжя, Камʼянське, Луцьк, Миколаїв, Львів, Дніпро, Суми, Лозова та Тернопіль. Програма зосереджується на ремонті та модернізації муніципальної інфраструктури, що є необхідним для підтримки зусиль України з відновлення та відбудови. Цілі ПРМІУ включають, зокрема, інвестиції у відновлення системи централізованого теплопостачання, покращення енергоефективності в будівлях, модернізацію вуличного освітлення, а також водопостачання, каналізації та управління твердими відходами. Програму втілює Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури у співпраці з Міністерством фінансів України. До того ж ПРМІУ доповнюється технічною допомогою, що полегшує її впровадження. Технічна допомога надається через Трастовий фонд Східного партнерства з технічної допомоги (EPTATF), яким керує ЄІБ, та Інвестиційну платформу сусідства (NIP).
Підтримка ЄІБ для України від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну у 2022 р. вже сягнула ЄІБ 1,7 млрд євро фінансування на терміновий ремонт зруйнованої інфраструктури країни. Банк ЄС також надав кредитну лінію у 4 млрд євро для підтримки інтеграції біженців з України в країнах ЄС. Через ініціативу “EU for Ukraine” та її фонд “EU for Ukraine Fund” Банк залишається відданим посиленню своєї діяльності в Україні відповідно до мандату, наданого лідерами ЄС, та у тісній співпраці з Європейською Комісією, Європейським Парламентом, державами-членами ЄС і міжнародними партнерами.
Контакти для преси
Ольга Сушицька, o.sushytska@eib.org, тел: +352 691 289 108
Вебсайт: www.eib.org/press — Пресофіс: +352 4379 21000, press@eib.org
Новини
-
ЄС оголосив про виділення 65 млн євро на підтримку реформи шкільного харчування в Україні
-
ЄС підвищує оборонну готовність, вперше надаючи фінансову підтримку для спільних закупівель оборонної продукції
-
ЄС запускає Заклик до європейського бізнесу інвестувати у відновлення та реконструкцію України
-
COP29 у Баку: ЄС сприятиме боротьбі зі зміною клімату і просуватиме амбітні фінансові та інвестиційні цілі
-
ЄС і ПРООН відновили Сергіївський ліцей на Одещині: учні з 12 громад зможуть відвідувати школу наживо
-
ЄС підтримав проєкт модернізації системи управління відходами у Фастові