
Роковини Чорнобильської катастрофи
26/04/2025
У 39-ті роковини Чорнобильської катастрофи ми віддаємо шану всім, чиї життя назавжди змінило це лихо – постраждалим, ліквідаторам, ураженим громадам, всім тим, хто продовжує працювати, аби захистити нас від довгострокових наслідків.
Чорнобиль був не просто радіаційною катастрофою – його породили мовчання й брехня радянської влади, які коштували життів.
Агресивна війна Росії знову поставила під загрозу ядерні об’єкти по всій Україні. В лютому цьогоріч російський безпілотник уразив Укриття Чорнобильської АЕС. Із початку повномасштабного вторгнення Росія атакувала й окупувала українські ядерні об’єкти, безвідповідально наражаючи їх на небезпеку.
Протягом років Європейський Союз разом із міжнародними партнерами надав понад 1 млрд євро для зміцнення ядерної безпеки в Україні. Це включає, зокрема, підтримку будівництва нового безпечного конфайнменту. Ми залишаємося відданими найвищим стандартам ядерної безпеки по всьому світу.
Чорнобиль — це не лише сторінка історії, а й застереження. Ми ніколи не повинні забувати: те, що починається зі зброї брехні й агресії, із заперечення правди, може поставити під загрозу безліч життів.
Новини
-
Понад 21 000 дітей повернулися до оновлених шкіл завдяки ЄС і ПРООН
-
ЄС, Данія та ПРООН підтримують впровадження програмного забезпечення для моніторингу
-
Європейський Союз підтримує цифровий шлях України до ЄС: результати роботи
-
В Одеській області відкрили першу підземну школу-укриття, збудовану за підтримки ЄС
-
Проведене перше моделювання переговорів щодо вступу до ЄС на тему захисту довкілля та клімату
-
Другий щорічний конкурс есе офіційно відкрито!