КИЇВ, 16 жовтня 2023 – У відповідь на жахливу ситуацію, спричинену руйнуванням критичної інфраструктури в Нікополі, Програма розвитку ООН (ПРООН) в Україні за фінансової підтримки Європейського Союзу (ЄС) передала Нікопольській міській раді дві потужні водонасосні станції.
Ці насоси допоможуть полегшити відновлення системи водопостачання, яка була значно пошкоджена.
Нікополь, що розташований в Дніпропетровській області, зазнав значних втрат та руйнувань інфраструктури внаслідок знищення Каховської дамби.. Понад рік місто перебуває під російськими артилерійськими обстрілами, у результаті яких зруйновані як житлові будинки, так і важливі об’єкти інфраструктури.
Комунальне підприємство «Нікопольводоканал» є основним джерелом централізованого водопостачання для 125,9 тис. жителів, 270 підприємств бюджетної сфери та 2360 приватних юридичних осіб Нікополя та Нікопольської громади. Воно також відповідає за транспортування та очищення стічних вод. Повномасштабне російське вторгнення порушило здатність підприємства у безперебійному водопостачанні для жителів.
ЄС і ПРООН відгукнулися на прохання місцевої влади про допомогу. Після ряду консультацій з владою та комунальним підтриємством, експерти ПРООН визначили необхідне обладнання для ефективного відновлення системи водопостачання. Наразі до Нікополя вже доставили два потужні водні насоси із загальною потужністю 800 м3/год, що можуть забезпечити водою 130 тисяч осіб щоденно.
Директор Служби інструментів зовнішньої політики ЄС, Петер М. Вагнер, наголосив, що надійне водопостачання є життєво необхідним для Нікопольської громади. «Як усім відомо, навіть невелика перерва у водопостачанні становить велику проблему для населення. Ми розуміємо, наскільки важливо для людей знати, що в їхніх кранах є вода – абсолютна необхідність у сучасній розвиненій країні. Ми пишаємося тим, що допомагаємо забезпечити доступ жителів Нікополя до цієї необхідності».
Постійний представник ПРООН в Україні Яко Сільє підкреслив відданість ПРООН допомозі у відновленні необхідної інфраструктури в постраждалих від війни регіонах України. «Доступ до води – це послуга, якою має бути забезпечений кожен, – сказав Сільє. – Ми раді допомогти відновити водопостачання для жителів Нікополя, сподіваючись, що це підтримає добробут і силу духу відважних мешканців Нікополя».
Голова Нікопольської міської ради, Олександр Саюк, наголосив на руйнівних наслідках повномасштабного вторгнення, сказавши: «Протягом шістнадцяти місяців Нікополь терпів обстріли військ Російської Федерації, завдаючи руйнувань будинкам та об’єктам критичної інфраструктури, включно з комунальним підприємством «Нікопольводоканал».
Висловлюючи вдячність за підтримку ЄС та ПРООН, він додав: «Тепер наші комунальники зможуть використати цей резерв для забезпечення більш сталого централізованого водопостачання нашої громади. Дякуємо нашим надійним партнерам за таку своєчасну та необхідну допомогу в скрутний для нас час».
Для довідки: У серпні 2022 року Європейська комісія через свою Службу інструментів зовнішньої політики (FPI) надала ПРООН 20,000,000 євро на підтримку розчищення завалів та відновлення критичної інфраструктури в Україні. Кошти також використовують для виявлення та мінімізації нагальних екологічних ризиків, а також для допомоги у ремонті, відновленні та/або закупівлі стратегічних елементів інфраструктури, зокрема для покращення водо- та енергопостачання в постраждалих районах.
Запити ЗМІ: Юлія Самусь, очільниця відділу комунікацій, ПРООН в Україні, yuliia.samus@undp.org
Новини
-
Сім ключових пунктів пропуску в Україні обладнано системами безперебійного живлення завдяки проєкту ЄС
-
Для нарощення обсягів вантажних перевезень Укрзалізниця за підтримки ЄС відкрила оновлений пункт прикордонного контролю поїздів на кордоні з Польщею
-
Комісія виплачує Україні перші 3 мільярди євро як частину кредиту від Групи семи, який погашатиметься з доходів від знерухомлених російських активів
-
ЄС оголосив про пакет гуманітарної допомоги Україні на суму 148 мільйонів євро
-
У Макарові на Київщині розпочали відбудову дитсадка, який зруйнувала Россия
-
ЄІБ надав 4,7 млн євро для покращення управління відходами на Грибовицькому сміттєзвалищі