9 та 10 лютого єврокомісар із питань довкілля, океанів та рибальства Вірґініюс Сінкявічус відвідав Україну, щоб обговорити із президентом Володимиром Зеленським Екологічну угоду, розроблений Робочою групою високого рівня з екологічних наслідків війни.
В угоді окреслено стратегічні рекомендації щодо підтримки України за трьома напрямами: оцінювання шкоди, завданої війною навколишньому
середовищу, екологічне відновлення й відбудова України, а також юридична відповідальність за воєнні злочини проти довкілля.
Робоча група високого рівня розпочала свою роботу в червні 2023 року. Вона об’єднує лідерів у сфері екології з усієї Європи та за її межами для підтримки України в екологічному відновленні.
«Ми надаємо знімки з космосу та фінансуємо збір доказів для того, щоб зрештою Росію було притягнуто до відповідальності не лише за вчинені злочини проти людяності та українців, але й за шкоду, завдану довкіллю. Ці злочини залишаться після війни: хімікати від бомбардувань, руйнування будинків та водної інфраструктури, тисячі тонн металобрухту, міни тощо. Це все призводить до забруднення», – зазначив єврокомісар.
Вірґініюс Сінкявічус також провів кілька двосторонніх зустрічей, щоб обговорити стан навколишнього середовища в Україні, виклики й можливості.
Крім цього, єврокомісар відвідав території довкола Чорнобиля й пошкоджені ліси.
Дізнатися більше:
Прес-реліз Представництва ЄС в Україні
Прес-реліз Офіційного інтернет-представництва президента України
Новини
-
Тисяча днів війни – 1000 днів підтримки ЄС
-
ЄС оголосив про виділення 65 млн євро на підтримку реформи шкільного харчування в Україні
-
ЄС підвищує оборонну готовність, вперше надаючи фінансову підтримку для спільних закупівель оборонної продукції
-
ЄС запускає Заклик до європейського бізнесу інвестувати у відновлення та реконструкцію України
-
COP29 у Баку: ЄС сприятиме боротьбі зі зміною клімату і просуватиме амбітні фінансові та інвестиційні цілі
-
ЄС і ПРООН відновили Сергіївський ліцей на Одещині: учні з 12 громад зможуть відвідувати школу наживо