Skip to main content

Україна та Молдова: ЄС додатково надає €110 млн гуманітарної допомоги для підтримки постраждалих від війни українців

14/11/2023

Оскільки війна в Україні триває, гуманітарна ситуація на її теренах залишається невтішною. Початок зими створює додаткові виклики для і без того вразливих громад, які постраждали від війни.

Європейська Комісія виділяє 110 мільйонів євро гуманітарної допомоги, з яких 100 мільйонів підуть на відповідну діяльність в Україні, а 10 мільйонів – на підтримку українських біженців і громад, що їх приймають у Молдові. Цей новий фінансовий ресурс допоможе гуманітарним партнерам Європейського Союзу надавати такі необхідні послуги, як грошова допомога, продукти харчування, вода, прихисток, медичне обслуговування, психосоціальна підтримка та захист.

Враховуючи цей обсяг фінансування, видалений останнім часом, загальна сума гуманітарної допомоги ЄС у відповідь на російську війну в Україні становить 843 мільйони євро.

У світлі підступних російських атак минулого року на енергетичну інфраструктуру України Європейський Союз також віддає першочерговість екстреній підтримці енергетики за рахунок надання додаткових 84 електрогенераторів зі своїх стратегічних запасів rescEU. Загалом через Механізм цивільного захисту ЄС в Україну було відправлено понад 5 тис. електрогенераторів. Крім того, Євросоюз забезпечує координацію в процесі збору пожертв від приватного сектору для доставки в Україну важливого енергетичного обладнання.

У своїй заяві про непохитну підтримку України з боку Європейського Союзу Комісар ЄС з питань управління кризовими ситуаціями Янез Ленарчич підкреслив: «Неймовірні страждання, завдані російськими нападами народові України, – це абсолютне свавілля. Оскільки російські ракети сіють хаос по всій країні, гуманітарне співтовариство має бути готове допомогти найбільш уразливим верствам населення протягом суворих зимових місяців. ЄС посилює фінансування гуманітарних потреб в Україні в обсязі додаткових 100 мільйонів євро, водночас виділяючи 10 мільйонів євро на підтримку українських біженців та громад, що їх приймають у Молдові. Наша відданість народові України залишається такою ж міцною, як і в перший день».

Довідково

Російська війна довела Україну до межі гуманітарної катастрофи. У відповідь на це Європейський Союз мобілізував усі наявні ресурси для надання екстреної допомоги Україні.

Через Механізм цивільного захисту ЄС усі 27 країн ЄС, а також Норвегія, Туреччина, Північна Македонія, Ісландія та Сербія запропонували допомогу в натуральній формі, починаючи від медичних товарів і речей, необхідних для забезпечення притулку, до транспортних засобів та енергетичного обладнання. Наразі через Механізм в Україну доставлено майже 97 тис. тонн допомоги. Крім того, Євросоюз розблокував свої стратегічні запаси rescEU для постачання Україні вкрай необхідних матеріально-технічних засобів.

З лютого 2022 року Європейська Комісія виділила 843 млн євро на програми гуманітарної допомоги мирному населенню, яке постраждало від війни в Україні. Із загального обсягу фінансування – наразі 785 мільйонів євро було передано для України та 58 мільйонів євро для підтримки біженців, які рятувалися втечею до сусідньої Молдови.

Гуманітарна допомога, що фінансується ЄС, надається відповідно до принципів гуманності, нейтралітету, безсторонності та незалежності. Її постачання забезпечують гуманітарні агенції ООН, неурядові організації та Міжнародний комітет Червоного Хреста, а також багато місцевих організацій з надання допомоги, які з ними співпрацюють.

Додаткова інформація: