Члени Представництва ЄС в Україні та Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) завітали до Луцьку, щоб особисто побачити та обговорити ініціативи реформи кращого догляду для кожної дитини на регіональному рівні.
Протягом своєї місії представники ЄС та ЮНІСЕФ зустрілись з керівництвом Волинської обласної державної адміністрації, обговоривши питання реалізації реформи системи догляду та підтримки дітей. Зокрема, мова йшла про реформування закладів для дітей з інвалідністю та покращення системи раннього втручання. Делегація також відвідала безплатний Простір для дітей з інвалідністю віком від 6 до 12 років, що запрацював у Луцьку на початку поточного року, та Будинок дитини, на базі якого незабаром з’явиться обласний реабілітаційний центр для дітей.
До складу делегації увійшли Хенрік Вітфельт, керівник відділу державного фінансування, підтримки бізнесу та соціальної політики Представництва ЄС в Україні, Джин Чой, керівниця секції захисту прав дітей ЮНІСЕФ в Україні, та Нінке Воппен, голова Львівського регіонального офісу ЮНІСЕФ.
“Як сучасна європейська інклюзивна країна, навіть в умовах триваючої повномасштабної російської агресії, Україна продовжує покращувати систему догляду дітей з особливими потребами. Волинська область є гарним прикладом того, як завдяки плідній співпраці між центральною та місцевою владою, міжнародними партнерами та провідними громадськими організаціями можна досягти значних успіхів у процесі реформування. Ми продовжуватимемо підтримувати реформу й в інших регіонах, спираючись на позитивні результати на Волині”, ー зазначив Хенрік Вітфельт.
За словами Джин Чой, наразі у Волинській області зростають близько 13 тис. дітей з особливими освітніми потребами, а майже 6 тис. родин виховують дітей з інвалідністю. “Разом з партнерами, ЮНІСЕФ працює для забезпечення усіх дітей, враховуючи дітей з інвалідністю та дітей з особливими потребами, можливістю зростати в безпечних і турботливих сім’ях, отримуючи підтримку з виховання у громадах. Ми вдячні та натхненні позитивними змінами, які ми сьогодні побачили в Луцьку. Це стало можливими завдяки баченню та лідерству громад і областей, які взяли на себе зобов’язання забезпечити кращий догляд для своїх дітей”, ー наголосила керівниця секції захисту прав дітей ЮНІСЕФ в Україні.
“Волинська область є одним з десяти пілотних регіонів впровадження реформи кращого догляду для кожної дитини. Ми сподіваємось, що дії місцевої влади, громадських організації та усіх імплементуючих партнерів тут стануть взірцем для всієї країни”, ー заявила Нінке Воппен.
У межах комплексної програми відновлення, Волинській області вдалось досягти значного прогресу у різних секторах. ЮНІСЕФ підтримав відкриття Будинку дитини (Барнахус), а також запуск робочих груп для впровадження реформи кращого догляду в 10 громадах. Проєкт реконструкції соціальних центрів/центрів життєстійкості наразі майже завершений. Також продовжується трансформація інституційних закладів догляду за дітьми, позбавленими батьківського піклування, згідно з національними ініціативами реформи.
Крім того, понад 30 патронажних лікарів та медсестер пройшли навчання за програмою “Турбота з народження вдома” для підтримки матерів. У сфері залучення молоді ЮНІСЕФ відкрив два молодіжні центри в Нововолинську та Ківерцях, впровадив глобальну програму UPSHIFT, яка дозволила понад 150 молодим людям реалізувати свої проєкти, і підтримав запуск магістерської програми з управління молодіжною політикою в Луцькому національному технічному університеті.
Новини
-
Сім ключових пунктів пропуску в Україні обладнано системами безперебійного живлення завдяки проєкту ЄС
-
Для нарощення обсягів вантажних перевезень Укрзалізниця за підтримки ЄС відкрила оновлений пункт прикордонного контролю поїздів на кордоні з Польщею
-
Комісія виплачує Україні перші 3 мільярди євро як частину кредиту від Групи семи, який погашатиметься з доходів від знерухомлених російських активів
-
ЄС оголосив про пакет гуманітарної допомоги Україні на суму 148 мільйонів євро
-
У Макарові на Київщині розпочали відбудову дитсадка, який зруйнувала Россия
-
ЄІБ надав 4,7 млн євро для покращення управління відходами на Грибовицькому сміттєзвалищі