Чернівецький обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, до якого було переміщено Бахмутський медичний коледж, випустив нову групу із 30 екстрених медичних техніків.
Екстрені медичні техніки – це медпрацівники, які надають невідкладну допомогу людям поза межами лікарні або дорогою до неї.
Вони отримують державну ліцензію на надання домедичної допомоги в надзвичайних ситуаціях, можуть працювати у бригадах екстреної медичної допомоги, взаємодіяти з іншими медичними службами, оцінювати навколишнє середовище щодо можливих загроз, визначати стан пацієнтів та проводити їхню реанімацію й транспортування.
Навчальна програма впроваджується за підтримки Програми розвитку ООН (ПРООН) у рамках Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу.
Керівник відділу співпраці Представництва ЄС в Україні Фредерік Куне зазначив, що роботу медичних закладів та надання послуг з охорони здоров’я в Україні було серйозно підірвано через загарбницьку війну Росії. «У зв’язку зі збільшенням кількості цивільних осіб із важкими пораненнями існує високий попит на добре підготовлені бригади екстреної медичної допомоги, – сказав він. – Перебуваючи під величезним тиском, ці фахівці повинні мати всі необхідні знання й навички для порятунку людських життів».
Дізнатися більше:
Новини
-
ЄС оголосив про виділення 65 млн євро на підтримку реформи шкільного харчування в Україні
-
ЄС підвищує оборонну готовність, вперше надаючи фінансову підтримку для спільних закупівель оборонної продукції
-
ЄС запускає Заклик до європейського бізнесу інвестувати у відновлення та реконструкцію України
-
COP29 у Баку: ЄС сприятиме боротьбі зі зміною клімату і просуватиме амбітні фінансові та інвестиційні цілі
-
ЄС і ПРООН відновили Сергіївський ліцей на Одещині: учні з 12 громад зможуть відвідувати школу наживо
-
ЄС підтримав проєкт модернізації системи управління відходами у Фастові