Skip to main content

Євродепутати засудили використання Росією дезінформації для виправдання війни проти України

23/01/2025

У резолюції, ухваленій у четвер, євродепутати засудили систематичну фальсифікацію історичних фактів російським режимом, спрямовану на виправдання незаконної агресивної війни проти України.

Ухвалений Парламентом текст відкидає заяви російського режиму, спрямовані на підрив історії та національної ідентичності України, як марні спроби виправдати триваючу незаконну війну. Він також засуджує неспроможність Росії взяти на себе відповідальність за радянські злочини та придушення спроб проведення історичних досліджень і публічних дебатів з цих питань. На думку Європарламенту така практика сприяла здатності московського режиму відродити імперіалістичну політику та використовувати історію у своїх злочинних цілях.

ЄС має посилити боротьбу з російською дезінформацією

Парламент закликав ЄС та його держави-члени активізувати та краще координувати свої зусилля для оперативної та рішучої протидії російській дезінформації, маніпулюванню інформацією та іноземному втручанню. Це, на думку євродепутатів, є надзвичайно важливим для захисту цілісності демократичних процесів та зміцнення стійкості європейських суспільств. Євродепутати вказали також на необхідність активного просування медіаграмотності, підтримки якісних медіа та професійної журналістики, а також досліджень нових технологій гібридного впливу.

Резолюція також закликає ЄС розширити санкції проти російських ЗМІ, які проводять дезінформаційні кампанії на підтримку агресивної війни Росії проти України. Вона закликає країни ЄС ретельно виконувати ці санкції та виділяти достатньо ресурсів для ефективної боротьби з цією гібридною війною. Крім того, євродепутати хочуть, щоб ЄС посилив підтримку незалежних російських ЗМІ у вигнанні, аби сприяти різноманітності голосів у російськомовних медіа.

Євродепутати глибоко стурбовані послабленням правил перевірки фактів деякими компаніями соціальних медіа

Європейський Парламент глибоко стурбований нещодавніми заявами компаній соціальних медіа про послаблення правил щодо перевірки фактів та модерації контенту. Євродепутати вважають, що це може сприяти поширенню дезінформаційної кампанії Росії по всьому світу. Вони закликають Європейську Комісію та держави-члени ЄС суворо дотримуватися Закону про цифрові послуги у відповідь на ці заяви компаній Meta та X. Закон про цифрові послуги є важливою складовою боротьби з російською дезінформацією.

Резолюцію було ухвалено 480 голосами «за», 58 – «проти» та 48 – «утрималися».