Станом на 05 вересня 2023 року Європейське оборонне агентство підписало вісім рамкових контрактів з європейською промисловістю на спільну закупівлю боєприпасів калібром 155-мм. Підписання останніх п’яти контрактів відбулося 5 вересня в штаб-квартирі ЄОА в Брюсселі під час візиту послів Комітету Європейського Союзу з питань політики і безпеки (PSC).
Високий представник Жозеп Боррель, який також є головою Європейського оборонного агентства, підкреслив:
Ми робимо ще один крок вперед у нашій трикомпонентній ініціативі постачання боєприпасів. Тепер країни-члени можуть передавати замовлення вмежах восьми рамкових контрактів. Час має важливе значення. Путін не демонструє жодних ознак припинення своєї агресії проти українського народу. Тому наша військова підтримка оборони України має тривати.
Виконавчий директор ЄОА Їржі Шедіві сказав:
Підписання цих рамкових контрактів між ЄОА та європейською оборонною промисловістю демонструє нашу здатність швидко забезпечити найкращі можливі угоди для країн-членів ЄС та Норвегії.
Зараз ми пропонуємо країнам-членам реальніможливості робити замовлення в промисловості через ЄОА, щоб підтримати Україну або поповнити власні національні запаси. Тепер країнам-членам належить повною мірою використати ці можливості, – зазначив він.
На сьогоднішній день ЄОА провело переговори та підписало численні рамкові контракти на закупівлю 155-мм боєприпасів, також відомих як універсальні, для Panzerhaubitze 2000, а також снарядів і компонентів запобіжниківзапалу для гаубиці Krab.
Незабаром будуть укладені інші рамкові контракти для інших гаубичних систем.
Спільні закупівлі є найкращим варіантом для досягнення скорочення витрат за рахунок економії на масштабі та оперативної сумісності, що дозволяє країнам-членам закуповувати боєприпаси відповідно до їхніх національних потреб або на підтримку України. Загальну угоду про проєкт ЄОА було підписано 26 країнами-членами та Норвегією. Гнучка та інклюзивна, вона дозволяє всім країнам-членам ЄОА приєднатися до ініціативи.
Боєприпаси, які закуповуються, призначені для найпоширеніших самохідних гаубиць, які країни ЄС відправили в Україну: французька Caesar; польська Krab; німецька Panzerhaubitze 2000; і словацька Zuzana.
Щоб виконати юридичні зобов’язання та захистити комерційно конфіденційну інформацію, ЄОА не може розголошувати імена підрядників і ціни за одиницю на цьому етапі та не коментує поточні переговори.
Ці рамкові контракти були підписані в рамках трикомпонентного підходу щодо постачання більшої кількості артилерійських боєприпасів і ракет в Україну, погодженого Радою ЄС у березні 2023 року. За допомогою цих трьох компонентів ЄС підтримує країни-члени в постачанні артилерійських боєприпасів і ракет з національних запасів; в об’єднанні попиту і спільній закупівлі боєприпасів калібру 155 мм; а також в нарощуванні виробничих потужностейєвропейської оборонної промисловості.
Більш широка роль ЄОА
ЄОА підтримує всі країни-члени ЄС у покращенні їхнього оборонного потенціалу через європейську співпрацю. Виконуючи роль механізму підтримки та фасилітатора для міністерств оборони, які бажають брати участь у проєктах зі спільними можливостями, Агентство стало центром європейської оборонної співпраці з досвідом і мережами, що охоплюють увесь спектр оборонних можливостей.
Країни-члени використовують ЄОА як міжурядову експертну платформу, що підтримує, сприяє та впроваджує їхні спільні проєкти. Для отримання додаткової інформації дивіться тут.
Новини
-
Тисяча днів війни – 1000 днів підтримки ЄС
-
ЄС оголосив про виділення 65 млн євро на підтримку реформи шкільного харчування в Україні
-
ЄС підвищує оборонну готовність, вперше надаючи фінансову підтримку для спільних закупівель оборонної продукції
-
ЄС запускає Заклик до європейського бізнесу інвестувати у відновлення та реконструкцію України
-
COP29 у Баку: ЄС сприятиме боротьбі зі зміною клімату і просуватиме амбітні фінансові та інвестиційні цілі
-
ЄС і ПРООН відновили Сергіївський ліцей на Одещині: учні з 12 громад зможуть відвідувати школу наживо