Проєкт транскордонного співробітництва «SOS Rescue» між Польщею та Україною адаптував свою діяльність для підтримки українських біженців. «SOS Rescue» – це навчальний центр, який допомагає проводити рятувальні операції в горах по обидва боки польсько-українського кордону.
Центр забезпечує рятувальників передовими пристроями, наприклад транспортом, медичним обладнанням, GPS і програмним забезпеченням, лавинорятувальними комплектами та дронами з тепловими камерами. Навчальний центр «SOS Rescue» в Польщі було перетворено на Центр екстреної допомоги Україні.
Водночас тренінги, заплановані в рамках проєкту, тривають: минулого тижня розпочався курс EPALS (European Pediatric Advanced Life Support) із надання першої медичної допомоги. Навчальний центр переформатував свою діяльність для підтримки України – в ньому розміщують біженців, організовують поставки гуманітарної допомоги й забезпечують житлом рятувальників, які допомагають на кордоні з Україною.
На даний момент центр:
- прийняв близько 50 біженців, для яких співробітники знайшли житло в Польщі й за кордоном;
- залучив близько 70 рятувальників із різних громадських організацій для надання медичної допомоги на кордоні;
- створив гуманітарний хаб, куди з початку війни надійшло близько 80 тонн різноманітних пожертв, таких як засоби гігієни, продукти харчування, медикаменти, спальні мішки, каремати тощо.
Новини
-
Сім ключових пунктів пропуску в Україні обладнано системами безперебійного живлення завдяки проєкту ЄС
-
Для нарощення обсягів вантажних перевезень Укрзалізниця за підтримки ЄС відкрила оновлений пункт прикордонного контролю поїздів на кордоні з Польщею
-
Комісія виплачує Україні перші 3 мільярди євро як частину кредиту від Групи семи, який погашатиметься з доходів від знерухомлених російських активів
-
ЄС оголосив про пакет гуманітарної допомоги Україні на суму 148 мільйонів євро
-
У Макарові на Київщині розпочали відбудову дитсадка, який зруйнувала Россия
-
ЄІБ надав 4,7 млн євро для покращення управління відходами на Грибовицькому сміттєзвалищі