На початку жовтня 2023 року, у рамках заходів допомоги Європейського Фонду миру (EPF), які впроваджує естонська академія електронного управління, було відкрито кіберклас для підрозділів кіберзахисту Збройних Сил України.
У класі є 15 робочих станцій та необхідне обладнання для проведення навчань та вправ, пов’язаних з кіберзахистом. Крім кіберкласу, минулого року була створена кіберлабораторія, щоб практикувати якісну та своєчасну реакцію на кібератаки. Щобільше, кіберпроєкт Європейського механізму підтримки миру надає Збройним Силам України додаткове обладнання та навчання для протидії кіберзагрозам.
“З початку повномасштабної агресії росії проти України, ЄС підтримував потреби українських державних органів у кібербезпеці та захисті даних. Відкриття цього кіберкласу для Збройних Сил України ще раз демонструє нашу незмінну та постійну підтримку України в її обороні проти агресії Росії. Це підсилить кібербезпековий потенціал України й посилить наше всеосяжне співробітництво з Україною у сфері безпеки та оборони,” – сказав Високий представник ЄС з питань зовнішньої політики та політики безпеки, Жозеп Боррель.
Протягом останніх 18 місяців Академія електронного управління (ЕГА) закупила, встановила та налаштувала обладнання для захисту кіберпростору, а також апаратне й програмне забезпечення для Збройних Сил України та провела відповідні навчання. Більш того, кіберлабораторія та пов’язані з нею навчання були проведені спільно з CybExer Technologies.
“Команда ЕГА та партнери працювали, щоб підтримати Збройні Сили України, розвиваючи кібербезпекові навички та надаючи інструментальну підтримку. Це наш вклад у створення кіберстійкості України та підтримку функціонування українського цифрового суспільства та уряду навіть під час війни,” – сказав Ханнес Асток, виконавчий директор Академії електронного управління.
Європейський Союз підтримує спроможності та стійкість Збройних Сил України за допомогою заходів допомоги Європейського механізму підтримки миру з початку загарбницької війни росії проти України. EPF сприяє діяльності з підвищення потенціалу військових діячів, а також забезпечує підготовку, обладнання та інфраструктуру для сектору безпеки. За допомогою цього Європейський Союз ще раз підтверджує свою підтримку Україні у захисті її суверенітету і територіальної цілісності в межах її міжнародно визнаних кордонів та захисту цивільного населення від тривалої агресивної війни росії.
Додаткова інформація:
EPF підтримує надання допомоги Кіберзахисному компоненту Збройних Сил України. Цей механізм був прийнятий Радою 2 грудня 2021 року за пропозицією Високого представника Жозепа Борреля. Мета одного з напрямків механізму – збільшити можливості Збройних Сил України в області кіберзахисту. Загальний бюджет компонента кіберзахисту становить 3 мільйони євро. Академія електронного управління Естонії (ЕГА) є виконавцем проєкту. Крім України, Академія електронного управління реалізує заходи допомоги ЄМПМ в Молдові та Грузії на загальну суму 11,2 мільйона євро.
Новини
-
Сім ключових пунктів пропуску в Україні обладнано системами безперебійного живлення завдяки проєкту ЄС
-
Для нарощення обсягів вантажних перевезень Укрзалізниця за підтримки ЄС відкрила оновлений пункт прикордонного контролю поїздів на кордоні з Польщею
-
Комісія виплачує Україні перші 3 мільярди євро як частину кредиту від Групи семи, який погашатиметься з доходів від знерухомлених російських активів
-
ЄС оголосив про пакет гуманітарної допомоги Україні на суму 148 мільйонів євро
-
У Макарові на Київщині розпочали відбудову дитсадка, який зруйнувала Россия
-
ЄІБ надав 4,7 млн євро для покращення управління відходами на Грибовицькому сміттєзвалищі