Ці установи пропонують програми розвитку для фахівців із соціальної роботи, спрямовані на вдосконалення їхніх навичок для кращої підтримки та надання послуг найнезахищенішим групам населення.
Європейський Союз (ЄС) та Програма розвитку ООН (UNDP) в Україні відкрили навчально-тренінгові центри соціальної роботи у Дніпрі, Полтаві та Чернівцях. Вони створені у тісній співпраці з відповідними обласними адміністраціями із метою реалізації нових повноважень обласних центрів соціальних служб щодо підтримки, навчання та підвищення кваліфікації фахівців із соціальної роботи, соціальних працівників та інших експертів, задіяних у сфері надання соціальних послуг.
Тренінгові центри забезпечують комплексну методичну допомогу в проведенні соціальної роботи та наданні послуг найнезахищенішим групам населення, зокрема внутрішньо переміщеним особам.
Місцеві партнери відремонтували приміщення, а UNDP за фінансової підтримки Європейського Союзу забезпечила їх меблями та сучасним обладнанням для використання під час навчального процесу. У результаті в кожному центрі облаштовано приміщення для групової роботи, що дає змогу працювати із 30 особами, а також обладнано чотири робочі місця для методиста, адміністратора та інших фахівців.
Керівник відділу міcцевого та людського розвитку Представництва ЄС в Україні Хенрік Вітфельт наголосив на відданості Європейського Союзу сталому розвитку сфери надання соціальних послуг в Україні. «ЄС підтримує Україну, щоб сприяти вирішенню соціальних викликів, спричинених війною, зокрема тих, із якими стикаються внутрішньо переміщені особи, ветерани війни та їхні сім’ї, батьки, які одноосібно виховують дітей, люди з інвалідністю, меншини та інші вразливі групи, — сказав він. — Доступ до соціальних послуг, які відповідають потребам постраждалого від війни населення, був критично важливим компонентом нашого постійного партнерства з UNDP для підвищення стійкості українських громад. Наші ініціативи продовжуватимуть реформувати систему соціальної підтримки України, покращувати послуги з працевлаштування та забезпечувати доступ до соціального захисту».
Постійний представник UNDP в Україні Яко Сільє зазначив, що війна в Україні спричинила значне зростання потреб у сфері соціальних послуг, яких особливо потребують найуразливіші групи населення, як-от діти, жінки, люди старшого віку та внутрішньо переміщені особи. «Розуміючи багатогранність цих потреб, UNDP прагне зміцнити потенціал соціальних працівників, які мають вирішальне значення для надання допомоги тим, хто її найбільше потребує, — сказав він. — Разом із Європейським Союзом ми створили освітні простори для соціальних працівників, щоб посилити їхні навички та знання. Крім того, UNDP розгортає мобільні соціальні послуги та розробляє методологічні рекомендації, послідовно зміцнюючи систему соціальних послуг в Україні».
Для довідки
Навчально-тренінгові центри соціальної роботи створені UNDP в Україні у тісній співпраці з обласними адміністраціями за фінансової підтримки ЄС у трьох пілотних областях України —Дніпропетровській, Полтавській і Чернівецькій. Крім того, за підтримки Уряду Швеції на базі новостворених центрів відбуватимуться навчальні заходи для працівників, залучених до організації надання соціальних послуг.
Для запитів ЗМІ
Юлія Самусь, керівниця відділу комунікацій, UNDP в Україні, yuliia.samus@undp.org
Новини
-
ЄС, ПРООН і партнери передали обладнання для забезпечення критичних енергопотреб Харкова
-
За підтримки ЄС відремонтували відділення невідкладної медичної допомоги та систему водовідведення у Немішаєво
-
ЄІБ надав 16,5 млн євро на оновлення громадського транспорту у постраждалих від війни містах України
-
Дві школи на Житомирщині були відремонтовані за підтримки ЄС і ПРООН
-
Україна приєднується до підпрограми «МЕДІА» програми «Креативна Європа»
-
ЄС та ПРООН передали автомобілі для мобільних соціальних служб Чернівецької області