Київ, 16 квітня 2024 року — Програма розвитку ООН (UNDP) в Україні, за фінансування Європейського Союзу (ЄС) та уряду Японії, оголосила передачу обладнання для управління відходами 19 громадам України.
Ця ініціатива допоможе постраждалим від війни громадам ефективно вивозити та переробляти відходи руйнувань та тверді побутові відходи.
Низку техніки отримають громади Київщини, Чернігівщини, Миколаївщини та Херсонщини, що стало однією з найбільших передач обладнання для управління побутовими відходами в історії України. Пакет допомоги містить 52 сміттєвози та 63 одиниці важкої техніки для розчищення завалів: самоскиди, гусеничні та колісні екскаватори, а також два типи навантажувачів. Зокрема оголосили про передачу такого обладнання:
- 35 сміттєвозів та 4 одиниць важкої техніки за спільного фінансування ЄС та уряду Японії для 12 громад Київської та Чернігівської областей;
- 17 сміттєвозів, 4 самоскиди та 8 одиниць техніки для управління відходами руйнувань за підтримки уряду Японії для міста Чернігів та 5 громад Чернігівської області;
- 41 одиницю важкої техніки за фінансування уряду Японіїдля Херсонської обласної комунальної аварійно-рятувальної служби, що працюватиме в декількох громадах області;
- комплекти обладнання для переробки відходів руйнації, зокрема машинки для сортування та дроблення, за підтримки ЄС, для Бучанської, Чернігівської та Миколаївської громади;
- 28 тисяч сміттєвих контейнерів та обладнання для переробки твердих побутових відходів для Київської та Чернігівської області, за фінансування ЄС та уряду Японії.
Під час церемонії передачі обладнання делегати відвідали майданчик для управління відходами руйнувань у Бучанській громаді Київської області, який облаштували за підтримки UNDP та ЄС. Ініціатива спрямована на створення одного з перших в Україні майданчиків з переробки відходів руйнувань з повним циклом, який зможе опрацювати понад 75 тисяч кубічних метрів відходів, зібраних на тимчасовому місці зберігання відходів в Бучі. UNDP та ЄС надають стратегічну підтримку, експертизу, навчання працівників та постачання обладнання для сприяння цьому проєкту.
Під час візиту, Петер М. Вагнер, директор Служби інструментів зовнішньої політики ЄС, наголосив на відданості ЄС сприяти зусиллям щодо сталого відновлення України. «Українські громади зазнали величезного спустошення, і наша мета — забезпечити їх засобами, аби вони могли не лише відбудуватись, але й робити це в екологічно дружній спосіб, – сказав він. – Посилюючи місцеві можливості управління відходами, Європейський Союз сподівається якомога швидше відновити нормальне життя громад».
Ясумаса Ііджіма, Радник Посольства Японії в Україні, висловив повагу до відданих мешканців громад, які докладають зусиль до відновлення, зазначивши: «Ми раді підтримувати ці героїчні громади та області у прибиранні завалів та управлінні відходами». Він відзначив UNDP як сильного партнера в підтримці цих зусиль та додав: «Японія, на власні очі побачивши руйнування будівель, надає великого значення підтримці зусиль з розчищення відходів руйнувань в Україні. Ми готові ділитися власним досвідом і залишаємось непохитними у своєму зобов’язанні підтримувати Україну до її перемоги, а також надалі після неї».
Анна Юрченко, заступниця Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України з питань європейської інтеграції висловила вдячність UNDP, ЄС та Уряду Японії за надану техніку для управління відходами та наголосила на її важливості: «У більшості громад, особливо тих, які пережили окупацію, комунальну техніку було знищено, а та що лишилася — стара, потребує ремонту та заміни. Громади життєво потребують техніки для розчищення завалів та сміттєвози, щоб знову зробити життя комфортним, і жителі мали можливість повернутися додому».
Заступник Постійного Представника UNDP в Україні Христофорос Політіс наголосив на трансформаційному характері цієї ініціативи, заявивши: «Сьогодні ми сприяємо вирішенню двох важливих проблем, що виникли внаслідок повномасштабної війни: руйнування будівель та погіршення життєво важливих послуг. Це крок до повного циклу управління відходами руйнувань – безпечного прибирання, сортування, переробки та повторного використання відходів».
Він також наголосив на важливості інвестування в громади та забезпечення інклюзивного, екологічного та справедливого процесу відновлення, підкресливши внесок UNDP у просування підходу «відбудувати краще та екологічніше, ніж було».
Для довідки: З початку повномасштабної війни в Україні утворилися десятки мільйонів тон уламків. Разом із партнерами UNDP працює над посиленням спроможності громад у сфері управління відходами по всій Україні. Нинішні зусилля включають розчищення завалів в громадах Київської, Чернігівської та Харківської областей, а також забезпечення громад обладнанням. Загалом у межах проектів UNDP вже вивезли 228 тисяч тон сміття, переважно зруйнованих приватних будинків.
Запити ЗМІ: Юлія Самусь, очільниця відділу комунікацій UNDPв Україні, yuliia.samus@undp.org
Новини
-
ЄС оголосив про виділення 65 млн євро на підтримку реформи шкільного харчування в Україні
-
ЄС підвищує оборонну готовність, вперше надаючи фінансову підтримку для спільних закупівель оборонної продукції
-
ЄС запускає Заклик до європейського бізнесу інвестувати у відновлення та реконструкцію України
-
COP29 у Баку: ЄС сприятиме боротьбі зі зміною клімату і просуватиме амбітні фінансові та інвестиційні цілі
-
ЄС і ПРООН відновили Сергіївський ліцей на Одещині: учні з 12 громад зможуть відвідувати школу наживо
-
ЄС підтримав проєкт модернізації системи управління відходами у Фастові