У відремонтованих приміщеннях забезпечено гідні житлові та санітарні умови для тисяч ВПО
Підгородненська територіальна громада у Дніпропетровській області, населення якої складає 25 000 жителів, нині приймає понад 5 000 переміщених осіб, більшість з яких жінки, діти, а також люди похилого віку та люди з інвалідністю. На сьогоднішній день на Дніпропетровщині перебувають понад 400 000 українців, які прибули до області в пошуках притулку, рятуючись від насильства у східній та південній частинах України після російського вторгнення і повномасштабної війни. Принаймні 6,2 мільйонів людей залишаються внутрішньо переміщеними в межах України, живучи далеко від рідного дому.
Щоб допомогти Підгородненській громаді приймати новоприбулих, Програма розвитку ООН (ПРООН) за фінансової підтримки Європейського Союзу та у партнерстві з Підгородненською міською радою відремонтувала приміщення ліцею №3, де зможуть розмістити людей, які були змушені виїхати з Донецької, Запорізької, Луганської, Миколаївської та Харківської областей. З початку повномасштабної війни у ліцеї, в якому можна одночасно розмістити до 400 людей, перебували понад 2 000 ВПО.
Ремонтні роботи включали частковий ремонт приміщення харчового блоку та встановлення кухонного обладнання; ремонт санвузлів та встановлення сантехнічних приладів; ремонт душових приміщень та забезпечення їх гарячою водою, встановлення бойлера для підігріву води; облаштування пральні та встановлення пральної й сушильної машини; часткову заміну електропроводки. Міськрада надала меблі, зокрема ліжка, столи і стільці.
Керівник відділу співпраці Представництва ЄС в Україні Фредерік Куне сказав, що Європейський Союз працює на всіх фронтах, аби забезпечити Україну негайною допомогою для реагування на російську війну. «Я надзвичайно радий, що у співпраці з ПРООН і Підгородненською міськрадою ми долучаємося до покращення базових житлових умов для людей, які рятуються від повномасштабної російської агресії, – сказав він. – Кожна людина заслуговує мати доступ до безпечного притулку».
Заступник Постійного представника ПРООН в Україні Христофорос Політіс сказав, що ПРООН та міжнародне співтовариство наполегливо працюють над тим, щоб кожна людина, яка потребує безпечного місця проживання, могла знайти таке місце. «Притулки повинні надавати людям більше, ніж просто дах над головою, — сказав він. – Вони також повинні надавати можливості для догляду за дітьми, містити медичні пункти і дозволяти людям жити в гідних умовах».
Підгородненський міський голова Андрій Горб від імені громади подякував партнерам: «Ми дуже цінуємо будь-яку допомогу, яку можемо отримати, щоб забезпечити вимушених переселенців всім необхідним: їжею, одягом та речами першої необхідності. Також за допомоги наших партнерів ми змогли створити гідні санітарні умови для ВПО. Та найголовніше – що люди мають можливість зупинитися в безпечних місцях тимчасового перебування».
Коли переміщені особи матимуть змогу безпечно повернутися додому, навчальний заклад повернеться до звичного функціонування. Відремонтованими приміщеннями ліцею зможуть скористатися понад 700 учнів, 74 викладачі та обслуговуючий персонал. Зараз чимало школярів по всій Україні навчаються онлайн.
Для довідки
Ремонтні роботи у тимчасовому притулку для внутрішньо переміщених осіб у Дніпропетровській області здійснено завдяки фінансовій підтримці, наданій Європейським Союзом для фінансування технічної допомоги в межах Програми раннього відновлення України ЄІБ. Технічну допомогу було переорієнтовано на забезпечення негайних потреб українського народу після початку повномасштабної війни в лютому 2022 року. Програма раннього відновлення України – це багатогалузева рамкова позика в розмірі 200 мільйонів євро, виділена Європейським інвестиційним банком (ЄІБ) місцевій владі для відновлення соціальної інфраструктури та покращення умов життя для внутрішньо переміщених осіб та приймаючих громад у дев’яти областях України: підконтрольних українському урядові районах Донецької та Луганської областей, Харківській, Дніпропетровській, Запорізькій, Полтавській, Одеській, Херсонській та Київській областях.
Новини
-
Сім ключових пунктів пропуску в Україні обладнано системами безперебійного живлення завдяки проєкту ЄС
-
Для нарощення обсягів вантажних перевезень Укрзалізниця за підтримки ЄС відкрила оновлений пункт прикордонного контролю поїздів на кордоні з Польщею
-
Комісія виплачує Україні перші 3 мільярди євро як частину кредиту від Групи семи, який погашатиметься з доходів від знерухомлених російських активів
-
ЄС оголосив про пакет гуманітарної допомоги Україні на суму 148 мільйонів євро
-
У Макарові на Київщині розпочали відбудову дитсадка, який зруйнувала Россия
-
ЄІБ надав 4,7 млн євро для покращення управління відходами на Грибовицькому сміттєзвалищі