До Міжнародного дня боротьби з корупцією, який щороку відзначають 9 грудня, 40 студентів-правників покращили свої антикорупційні навички під час Всеукраїнського антикорупційного муткорту
За фінансової підтримки Європейського Союзу Програма розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) в Україні в партнерстві з Національним антикорупційним бюро України (НАБУ), Національним агентством з питань запобігання корупції (НАЗК) та Антикорупційною ініціативою ЄС в Україні (EUACI) організувала Всеукраїнський антикорупційний муткорт 2.0. Захід відбувся 1–3 грудня в Києві та зібрав 40 студентів і студенток.
Всеукраїнський антикорупційний муткорт 2.0 (від англ. moot court – навчальний суд) включав декілька етапів. На першому етапі для участі зареєструвалося 107 комад із 52 вищих навчальних закладів із усієї України. Після вирішення ситуаційного кейсу 10 кращих команд запросили безпосередньо на захід, де під час усних раундів учасники проводили обшук та судове засідання щодо оскарження звільнення викривача корупції. Дві команди, які найкраще впоралися із завданнями, пройшли до фіналу, де на них чекали судові дебати в головному офісі НАБУ.
За підсумками всіх раундів перемогу здобула команда Полтавського юридичного інституту Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, учасники й учасниці якої виграли головний приз – стажування в Головному підрозділі детективів НАБУ. Команда, що посіла друге місце, як винагороду отримала стажування в офісі EUACI, а команда, що опинилася на третьому місці, матиме змогу долучитися до літньої Антикорупційної школи НАБУ 2023 поза конкурсом.
Керівник програм співробітництва Представництва ЄС в Україні Фредерік Куне підкреслив важливість заходів, які розвивають актикорупційну культуру серед української молоді, надаючи студентам і студенткам юридичного спрямування унікальні можливості. «Знаково, що муткорт став ще одним об’єднуючим фактором для наших партнерів із НАБУ та НАЗК, провідні фахівці яких не лише організовували процес та оцінювали команди, а й ділилися зі студентами своїми знаннями та досвідом, – додав він. – Крім того, такий комплексний підхід до проведення навчальних заходів створює передумови для подальшого працевлаштування активної молоді за фахом, адже переможці отримали змогу пройти стажування в найпотужніших антикорупційних органах та ініціативах».
Виконувач обов’язків Постійного представника ПРООН в Україні Яко Сільє зазначив, що ПРООН регулярно підтримує молодіжні проєкти, зокрема й ті, що розвивають потенціал молоді у сфері протидії корупції. «Ми переконані, що молодь є рушієм змін у багатьох галузях розвитку українського суспільства, тож радо долучилися до організації антикорупційного муткорту. Підвищення прозорості та підзвітності українських інституцій залишається нашим пріоритетом, – додав він. – Прикметно й те, що до десятки фіналістів увійшли три команди з вищих навчальних закладів, переміщених із Донецької, Луганської та Харківської областей, із якими ми співпрацюємо протягом тривалого часу».
Всеукраїнський антикорупційний муткорт організовано НАБУ та НАЗК за сприяння ПРООН в України в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу та за підтримки EUACI – провідної антикорупційної програми в Україні, що фінансується Європейським Союзом, співфінансується та впроваджується МЗС Данії.
Для довідки
Всеукраїнський антикорупційний муткорт – перший в Україні освітній проєкт, спрямований на підвищення обізнаності молоді щодо проблем корупції, а також вдосконалення теоретичних знань і практичних навичок із кримінального права, процесу розслідування корупційних злочинів та розгляду справи в суді.
Цьогоріч проєкт «Всеукраїнський антикорупційний муткорт» за інноваційність та вплив на вирішення актуальної проблеми у сфері верховенства права й боротьбу з корупцією отримав відзнаку в категорії «Антикорупція та відкрите врядування» від незалежної міждисциплінарної організації World Justice Project під час Світового форуму з правосуддя (World Justice Forum 2022) в Гаазі, Нідерланди.
Новини
-
ЄС оголосив про виділення 65 млн євро на підтримку реформи шкільного харчування в Україні
-
ЄС підвищує оборонну готовність, вперше надаючи фінансову підтримку для спільних закупівель оборонної продукції
-
ЄС запускає Заклик до європейського бізнесу інвестувати у відновлення та реконструкцію України
-
COP29 у Баку: ЄС сприятиме боротьбі зі зміною клімату і просуватиме амбітні фінансові та інвестиційні цілі
-
ЄС і ПРООН відновили Сергіївський ліцей на Одещині: учні з 12 громад зможуть відвідувати школу наживо
-
ЄС підтримав проєкт модернізації системи управління відходами у Фастові