У той час, коли температура в Україні падає нижче нуля, російські атаки залишили мільйони людей без надійного доступу до електроенергії, центрального опалення та води. Щоб допомогти тим, хто найбільше цього потребує, сьогодні в Парижі на конференції «Опліч із українським народом» Президентка Урсула фон дер Ляєн зробила три важливі заяви:
- про нове постачання з ЄС негайно потрібних електрогенераторів,
- про створення в Польщі енергетичного вузла rescEU, відкритого для донорів з будь-якої третьої країни,
- про постачання енергоефективних лампочок.
Сьогодні Президентка оголосила, що ЄС із початку російського вторгнення зібрав для України близько 800 електрогенераторів.
Остання енергетична допомога, що прямує через Механізм цивільного захисту ЄС, включає:
- 40 нових великих генераторів з резерву rescEU, щоб забезпечити безперебійне живлення для 30 лікарень усюди в країні;
- 100 генераторів малої й середньої потужності із Франції; 19 генераторів зі Словаччини, 23 генератори з Німеччини, 52 трансформатори з Литви та 4 аварійних енергосистеми з Польщі, а також 252 трансформатори з Литви.
Крім того, Президентка фон дер Ляєн оголосила, що Комісія збере для України близько 30 мільйонів євро на закупівлю до 30 мільйонів енергоефективних лампочок.
ЄС зараз також створює новий енергетичний вузол rescEU в Польщі, щоб полегшити транспортування і складування пожертв від третіх осіб і допомогти з їх постачанням в Україну. Це робиться у співпраці з нашими партнерами у «Групі семи» й може значно збільшити постачання нагальної допомоги в Україну.
Загалом, Координаційний центр реагування на надзвичайні ситуації ЄС, починаючи з лютого, скерував до України через Механізм цивільного захисту ЄС понад 76 677 тон допомоги, а також продовжує координувати медичну евакуацію поранених або хворих українців до лікарень усюди в Європі. Щотижневими рейсами, що вилітають із Центру медичної евакуації ЄС в Польщі, у 18 європейських країн успішно перевезено понад 1600 пацієнтів.
Щоб підтримати українську енергетичну систему, Комісія також продовжує тісно співпрацювати з Енергетичним співтовариством. Фонд енергетичної підтримки України наразі для покриття найбільш нагальних потреб зібрав 32 мільйони євро.
Для довідки
У відповідь на російську військову агресію проти України в лютому 2022 року Європейська комісія координує свою найбільшу в історії операцію в рамках Механізму цивільного захисту ЄС. Всі 27 країн ЄС, а також Норвегія, Туреччина, Північна Македонія та Ісландія, запропонували допомогу: від медикаментів та предметів притулку до транспортних засобів та енергетичного обладнання.
Допомога Механізму цивільного захисту ЄС — це не лише генератори й трансформатори, але й широкий діапазон устаткування, як-то вимикачі, електропроводка й кабелі, деталі та обладнання, необхідні для ремонту, обслуговування та функціонування енергетичної інфраструктури. В Україну було відправлено близько 56 500 різних предметів.
Від 24 лютого на програми гуманітарної допомоги для підтримки цивільних осіб, які постраждали внаслідок війни в Україні, Європейська комісія призначила 523 мільйони євро. Це охоплює відповідно 485 мільйонів євро для України та 38 мільйонів євро для Молдови. Це є частиною загальної фінансової, гуманітарної, надзвичайної та бюджетної підтримки на суму 19,7 млрд євро, зібраної дотепер Європейським союзом та державами-членами від початку війни.
Новини
-
ЄС, ПРООН і партнери передали обладнання для забезпечення критичних енергопотреб Харкова
-
За підтримки ЄС відремонтували відділення невідкладної медичної допомоги та систему водовідведення у Немішаєво
-
ЄІБ надав 16,5 млн євро на оновлення громадського транспорту у постраждалих від війни містах України
-
Дві школи на Житомирщині були відремонтовані за підтримки ЄС і ПРООН
-
Україна приєднується до підпрограми «МЕДІА» програми «Креативна Європа»
-
ЄС та ПРООН передали автомобілі для мобільних соціальних служб Чернівецької області