25 червня Рада Європейського Союзу продовжила тимчасовий захист для понад 4 млн українців, що рятуються від загарбницької війни Росії, до 4 березня 2026 року.
Механізм тимчасового захисту був запущений 4 березня 2022 року – через кілька днів після того, як російські збройні сили почали повномасштабне вторгнення в Україну – і повинен був діяти до 4 березня 2025 року.
Механізм забезпечує негайний та колективний захист для великої групи переміщених осіб, які прибувають до ЄС і не мають змоги повернутися до своєї країни походження.
Ця система зменшує навантаження на національні системи надання притулку, оскільки заявки не повинні розглядатися в індивідуальному порядку. Люди, які користуються тимчасовим захистом, мають однакові права в усьому ЄС. Це включає право на проживання, доступ до ринку праці, житла й освіти, медичну та соціальну допомогу.
Закон ЄС про тимчасовий захист встановлює мінімальні стандарти захисту. Фактичний рівень допомоги може варіюватися від однієї держави-члена ЄС до іншої.
Відповідно до національного законодавства, держави-члени ЄС можуть ухвалювати додаткові виконавчі акти для юридичного оформлення продовження захисту.
Дізнатися більше:
Новини
-
Сім ключових пунктів пропуску в Україні обладнано системами безперебійного живлення завдяки проєкту ЄС
-
Для нарощення обсягів вантажних перевезень Укрзалізниця за підтримки ЄС відкрила оновлений пункт прикордонного контролю поїздів на кордоні з Польщею
-
Комісія виплачує Україні перші 3 мільярди євро як частину кредиту від Групи семи, який погашатиметься з доходів від знерухомлених російських активів
-
ЄС оголосив про пакет гуманітарної допомоги Україні на суму 148 мільйонів євро
-
У Макарові на Київщині розпочали відбудову дитсадка, який зруйнувала Россия
-
ЄІБ надав 4,7 млн євро для покращення управління відходами на Грибовицькому сміттєзвалищі