Сьогодні Комісар ЄС з питань гуманітарної допомоги та управління кризовими ситуаціями Янез Ленарчич прибув до Польщі, щоб разом із міністрами охорони здоров’я Польщі та України офіційно відкрити новий медичний хаб ЄС (EU Medevac Hub) для українських пацієнтів, яких евакуюють на лікування до Європи. Хаб стратегічно розташований поблизу польського міста Жешув, в районі одного з найближчих до України аеропортів.
Новий хаб, що фінансується в рамках Механізму цивільного захисту ЄС (UCPM), є частиною ширшої схеми медичної евакуації, розпочатої Європейським Союзом у березні 2022 року. Хаб запропонує безпечне місце для пацієнтів, які прибувають з України, перш ніж вони будуть доставлені літаком в лікарні інших європейських країн для проходження лікування. У хабі пацієнтам надаватиметься цілодобовий догляд, скринінг захворювань, вакцинація та психологічна підтримка.
Також завданням хабу є полегшити роботу медичного персоналу, який обслуговує вразливих пацієнтів, які прибувають з України. За схемою медичної евакуації, двічі на тиждень, за сприяння Норвегії, відбувається два рейси медичної евакуації, які забезпечують транспортування пацієнтів із Жешува до країн, де вони отримають подальше лікування.
Комісар ЄС з питань гуманітарної допомоги та управління кризовими ситуаціями Янез Ленарчич: «Кількість поранених в Україні зростає з кожним днем, і лікарні, які вже відчувають дефіцит засобів, намагаються встигати за потребами. Водночас руйнування закладів охорони здоров’я позбавляє хронічно хворих людей лікування, необхідного для виживання. Ми не можемо покинути цих людей. У відповідь на цю ситуацію ЄС активізує операції з медичної евакуації українських пацієнтів із створенням нового хабу поблизу Жешува, Польща. Хаб медевакуації відіграватиме ключову роль у забезпеченні швидкого переміщення пацієнтів до лікарень по всій Європі. Я хочу подякувати всім країнам, які запропонували прийняти пацієнтів з України та допомогти врятувати їхні життя. Це справжній приклад солідарності ЄС».
Війна, що триває, серйозно стримує надання екстреної медичної допомоги в Україні, а приплив українців, які тікають від війни, створює навантаження на лікарні в сусідніх країнах. Щоб зменшити тиск на системи охорони здоров’я в Україні, Польщі, Молдові та Словаччині, ЄС почав координувати переміщення пацієнтів за допомогою свого Механізму цивільного захисту до лікарень по всій Європі. З 11 березня 1143 українських пацієнтів, які потребували медичної евакуації, були доставлені до 18 країн Європи, зокрема Німеччини, Франції, Ірландії, Італії, Данії, Швеції, Румунії, Люксембургу, Бельгії, Іспанії, Португалії, Нідерландів, Австрії, Норвегії, Литви, Фінляндії, Польщі та Чехії. Роботі медевакуаційного хабу також сприятимуть ВООЗ та МОМ.
Довідкова інформація
З моменту вторгнення Росії в Україну Європейська комісія створила стандартну операційну процедуру медичної евакуації переміщених осіб з України, які потребують медичної допомоги. Такі операції з евакуації проводяться за допомоги Механізму цивільного захисту ЄС. В схемі також задіяний новий медичний евакуаційний літак rescEU, який фінансується ЄС і базується в Норвегії. Для безпечної передачі даних медичні записи пацієнтів надаються за допомогою системи раннього попередження та реагування (EWRS).
За допомогою свого Механізму цивільного захисту ЄС координує значні поставки ліків та медичного обладнання в Україну. У період з березня по серпень 2022 року ЄС також надав допомогу зі своїх медичних запасів rescEU і організував мобілізацію rescEU з резерву приватного сектора. Серед доставлених товарів були ліки, медичне обладнання, ЗІЗ та засоби для дезінфекції рук, а також медичні засоби протидії ХБРЯ зброї, обладнання та матеріали.
Новини
-
Сім ключових пунктів пропуску в Україні обладнано системами безперебійного живлення завдяки проєкту ЄС
-
Для нарощення обсягів вантажних перевезень Укрзалізниця за підтримки ЄС відкрила оновлений пункт прикордонного контролю поїздів на кордоні з Польщею
-
Комісія виплачує Україні перші 3 мільярди євро як частину кредиту від Групи семи, який погашатиметься з доходів від знерухомлених російських активів
-
ЄС оголосив про пакет гуманітарної допомоги Україні на суму 148 мільйонів євро
-
У Макарові на Київщині розпочали відбудову дитсадка, який зруйнувала Россия
-
ЄІБ надав 4,7 млн євро для покращення управління відходами на Грибовицькому сміттєзвалищі