Сьогодні Рада ЄС започатковує Місію ЄС з військової допомоги на підтримку України (EUMAM Ukraine), аби продовжувати підтримувати Україну у нинішній російській загарбницькій війні.
Метою місії, офіційно започаткованої 17 жовтня 2022 року, є посилення військових спроможностей Збройних Сил України задля захисту територіальної цілісності і суверенітету України в межах її міжнародно визнаних кордонів, а також задля захисту цивільного населення. EUMAM Ukraine має невиконавчий мандат на проведення індивідуальної, колективної та спеціалізованої підготовки до 15 000 військовослужбовців Збройних сил України в різних місцях на території держав-членів ЄС.
Командувачем місії буде Директор Управління з військового планування та проведення (Military Planning and Conduct Capability, MPCC), віцеадмірал Ерве Блежан (Hervé Bléjean).
Окрім того, Рада ЄС схвалила надання допомоги в межах Європейського фонду миру (EPF) обсягом 16 мільйонів євро для підтримки розбудови потенціалу Збройних Сил України в межах Місії ЄС з військової допомоги. І сама місія, і цей допоміжний захід розроблено з урахуванням операційних потреб України та фінансуватиме надання державами-членами ЄС:
- боєприпасів, військового обладнання та платформ, призначених для запуску летальної зброї;
- транспортування, зберігання, технічного обслуговування та ремонту обладнання, що фінансується в межах наданої допомоги.
Цей допоміжний захід триватиме 24 місяці та доповнює послідовні внески ЄС для України в межах Європейського фонду миру, які наразі становлять понад 3,1 мільярда євро.
Європейський Союз вкотре висловлює свою підтримку незалежності, суверенітету і територіальній цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів, а також її законного права захищати себе від російської агресії. ЄС твердо підтримує Україну і продовжуватиме надавати військову, економічну, соціальну та фінансову підтримку стільки, скільки буде потрібно.
Контекст
17 жовтня 2022 року Рада ЄС ухвалила рішення щодо створення Місії ЄС з військової допомоги Україні (EUMAM Ukraine) з початковою тривалістю два роки. Місія є безпосередньою відповіддю на запит України, адресований Високому представнику ЄС. Вона має намір забезпечити індивідуальну, колективну та спеціалізовану підготовку Збройних Сил України, а також координацію та синхронізацію діяльності держав-членів, які проводять таку підготовку.
Європейський фонд миру був створений у березні 2021 року задля фінансування всіх дій Спільної зовнішньої та безпекової політики ЄС (Common Foreign and Security Policy, CFSP) у сфері безпеки та оборони з метою запобігання конфліктам, збереження миру та зміцнення міжнародної безпеки і стабільності. Зокрема, Європейський фонд миру дозволяє ЄС фінансувати дії, спрямовані на зміцнення потенціалу країн, що не входять до ЄС, а також регіональних і міжнародних організацій, пов’язаних із військовими та оборонними питаннями. Попередні допоміжні заходи для України в рамках Європейського фонду миру були погоджені 28 лютого, 23 березня, 13 квітня, 23 травня, 21 липня та 17 жовтня 2022 року.
- Місія ЄС з допомоги Україні (EUMAM), веб-сайт Європейської служби зовнішніх справ
- Україна: ЄС створює місію військової допомоги задля подальшої підтримки Збройних Сил України (пресреліз, 17 жовтня 2022 р.)
- Україна: Рада схвалила подальшу підтримку в рамках Європейського фонду миру (пресреліз, 17 жовтня 2022 р.)
- Європейський фонд миру (довідкова інформація)
- Відповідь ЄС на вторгнення Росії в Україну (довідкова інформація)
Новини
-
Сім ключових пунктів пропуску в Україні обладнано системами безперебійного живлення завдяки проєкту ЄС
-
Для нарощення обсягів вантажних перевезень Укрзалізниця за підтримки ЄС відкрила оновлений пункт прикордонного контролю поїздів на кордоні з Польщею
-
Комісія виплачує Україні перші 3 мільярди євро як частину кредиту від Групи семи, який погашатиметься з доходів від знерухомлених російських активів
-
ЄС оголосив про пакет гуманітарної допомоги Україні на суму 148 мільйонів євро
-
У Макарові на Київщині розпочали відбудову дитсадка, який зруйнувала Россия
-
ЄІБ надав 4,7 млн євро для покращення управління відходами на Грибовицькому сміттєзвалищі