23 лютого Європейська комісія оголосила результати ініціативи MSCA4Ukraine, яка підтримує українських біженців.
Тринадцять докторантів і 111 постдокторантів з України продовжать роботу у державах-членах ЄС і країнах, асоційованих із програмою Horizon Europe.
Дослідників приймуть академічні та неакадемічні організації з 21 держави, більшість із яких розташовані в Німеччині, Чехії та Франції. Вони працюватимуть над першокласними проєктами, що охоплюють усі наукові дисципліни. Найбільше досліджень буде проведено у сфері наук про життя (25,8%), соціальних і гуманітарних наук (21,8%) та хімії (17,7%).
Тривалість стипендій коливається від восьми місяців до двох років, причому більшість заявників отримують дворічну фінансову підтримку. Крім цього, дослідники отримають можливості кар’єрного розвитку, участі у навчальних заходах, та покритті сімейних і особливих потреб. А коли цього дозволить ситуація, вони зможуть повернутися до України, зберігаючи зв’язки із приймаючою організацією.
Ініціатива MSCA4Ukraine, запущена у вересні 2022 року, є частиною відповіді ЄС на вторгнення Росії в Україну і спрямована на підтримку українських дослідників та надання їм можливості продовжувати роботу в ЄС. Мета ініціативи – захистити українську систему досліджень та інновацій, а також свободу наукових досліджень у цілому.
Дізнатися більше:
Новини
-
Сім ключових пунктів пропуску в Україні обладнано системами безперебійного живлення завдяки проєкту ЄС
-
Для нарощення обсягів вантажних перевезень Укрзалізниця за підтримки ЄС відкрила оновлений пункт прикордонного контролю поїздів на кордоні з Польщею
-
Комісія виплачує Україні перші 3 мільярди євро як частину кредиту від Групи семи, який погашатиметься з доходів від знерухомлених російських активів
-
ЄС оголосив про пакет гуманітарної допомоги Україні на суму 148 мільйонів євро
-
У Макарові на Київщині розпочали відбудову дитсадка, який зруйнувала Россия
-
ЄІБ надав 4,7 млн євро для покращення управління відходами на Грибовицькому сміттєзвалищі