15 вересня Європейська комісія вирішила не продовжувати обмеження на експорт українського зерна та іншої аграрної продукції до ЄС.
У своєму прес-релізі Єврокомісія зазначила, що проаналізувала дані про вплив експорту чотирьох категорій сільськогосподарської продукції на ринок ЄС. Вона дійшла висновку, що тимчасові заходи, запроваджені 2 травня 2023 року, «допомогли вирішити конкретні проблеми й забезпечити потік і навіть зростання експорту до третіх країн за межами ЄС».
Європейська комісія також відзначила позитивну роль координаційної платформи, що об’єднала Україну, Болгарію, Угорщину, Польщу, Румунію, Словаччину та Єврокомісію. Ця платформа посприяла розвитку інфраструктури і збільшенню логістичних можливостей в межах ініціативи «Шляхи солідарності», а також усуненню адміністративних перешкод для експорту сільськогосподарської продукції з України.
У свою чергу, Україна погодилася запровадити необхідні правові заходи (в тому числі, наприклад, ліцензування експорту) впродовж 30 днів, щоб уникнути сплеску цін на зерно.
Європейська комісія зазначила, що здійснюватиме моніторинг ситуації разом з Україною, щоб відреагувати на будь-які непередбачувані ситуації.
Єврокомісія також заявила, що утримуватиметься від запровадження обмежень, поки ефективні заходи, вжиті Україною, не запрацюють у повному обсязі.
Дізнатися більше:
Новини
-
Тисяча днів війни – 1000 днів підтримки ЄС
-
ЄС оголосив про виділення 65 млн євро на підтримку реформи шкільного харчування в Україні
-
ЄС підвищує оборонну готовність, вперше надаючи фінансову підтримку для спільних закупівель оборонної продукції
-
ЄС запускає Заклик до європейського бізнесу інвестувати у відновлення та реконструкцію України
-
COP29 у Баку: ЄС сприятиме боротьбі зі зміною клімату і просуватиме амбітні фінансові та інвестиційні цілі
-
ЄС і ПРООН відновили Сергіївський ліцей на Одещині: учні з 12 громад зможуть відвідувати школу наживо