15 вересня Європейська комісія вирішила не продовжувати обмеження на експорт українського зерна та іншої аграрної продукції до ЄС.
У своєму прес-релізі Єврокомісія зазначила, що проаналізувала дані про вплив експорту чотирьох категорій сільськогосподарської продукції на ринок ЄС. Вона дійшла висновку, що тимчасові заходи, запроваджені 2 травня 2023 року, «допомогли вирішити конкретні проблеми й забезпечити потік і навіть зростання експорту до третіх країн за межами ЄС».
Європейська комісія також відзначила позитивну роль координаційної платформи, що об’єднала Україну, Болгарію, Угорщину, Польщу, Румунію, Словаччину та Єврокомісію. Ця платформа посприяла розвитку інфраструктури і збільшенню логістичних можливостей в межах ініціативи «Шляхи солідарності», а також усуненню адміністративних перешкод для експорту сільськогосподарської продукції з України.
У свою чергу, Україна погодилася запровадити необхідні правові заходи (в тому числі, наприклад, ліцензування експорту) впродовж 30 днів, щоб уникнути сплеску цін на зерно.
Європейська комісія зазначила, що здійснюватиме моніторинг ситуації разом з Україною, щоб відреагувати на будь-які непередбачувані ситуації.
Єврокомісія також заявила, що утримуватиметься від запровадження обмежень, поки ефективні заходи, вжиті Україною, не запрацюють у повному обсязі.
Дізнатися більше:
Новини
-
Сім ключових пунктів пропуску в Україні обладнано системами безперебійного живлення завдяки проєкту ЄС
-
Для нарощення обсягів вантажних перевезень Укрзалізниця за підтримки ЄС відкрила оновлений пункт прикордонного контролю поїздів на кордоні з Польщею
-
Комісія виплачує Україні перші 3 мільярди євро як частину кредиту від Групи семи, який погашатиметься з доходів від знерухомлених російських активів
-
ЄС оголосив про пакет гуманітарної допомоги Україні на суму 148 мільйонів євро
-
У Макарові на Київщині розпочали відбудову дитсадка, який зруйнувала Россия
-
ЄІБ надав 4,7 млн євро для покращення управління відходами на Грибовицькому сміттєзвалищі