Європейський Союз (ЄС) перерахував Україні другий транш бюджетної підтримки у розмірі 150 мільйонів євро, значна частина якого спрямована на посилення продовольчої безпеки дітей шляхом забезпечення гарячого харчування у школах. Загалом 65 млн євро з цього фінансування буде спрямовано безпосередньо на підтримку політики України у сфері шкільного харчування, яка має на меті забезпечити безкоштовне, здорове харчування для учнів початкових класів по всій країні.
Ця ініціатива, спочатку оголошена Президенткою Європейської Комісії Урсулою фон дер Ляєн, є ключовим компонентом більш масштабних зусиль ЄС, спрямованих на допомогу Україні у відновленні та зміцненні її стійкості в умовах продовження агресивної війни з боку Росії. Завдяки 65 мільйонам євро понад 700 000 дітей молодшого шкільного віку, зокрема учні 1-4 класів, отримуватимуть гаряче харчування один раз на день без жодних витрат для їхніх родин. Надання безкоштовного гарячого харчування спрямоване не лише на покращення здоров’я учнів, але й на створення безпечного та сприятливого освітнього середовища для дітей України.
Фінансування шкільного харчування є частиною другого траншу ЄС у розмірі 150 млн євро, спрямованого на прискорення відновлення України та відбудову життєво важливої інфраструктури. На додаток до 65 млн євро, виділених на шкільне харчування, решта 85 млн євро будуть спрямовані на підтримку об’єктів критичної інфраструктури, продовольчої безпеки та проєктів з реконструкції, що є життєво важливими для відновлення України, зокрема:
- 50 млн євро для Міністерства розвитку громад та територій України, спрямованих на ремонт та модернізацію портової інфраструктури в Одесі, яка була пошкоджена під час російських атак восени 2023 року.
- 15 млн євро Державному агентству реконструкції та розвитку інфраструктури України на реалізацію різних інфраструктурних проєктів, життєво важливих для відновлення.
- 20 млн євро Міністерству аграрної політики та продовольства України на підтримку реалізації політики, спрямованої на забезпечення продовольчої безпеки населення України.
Пані Посол ЄС в Україні Катаріна Матернова: «Ця підтримка забезпечить понад 700 000 дітей молодшого шкільного віку не лише здоровим харчуванням, а й таким необхідним відчуттям нормального життя. Жорстоке російське вторгнення серйозно порушило освітній процес, залишивши дітей в умовах відсутності безпеки та стабільності, які має забезпечувати шкільне навчання. Щоб допомогти відновити стабільність, ця ініціатива вартістю 65 мільйонів євро є частиною більшого пакету допомоги на суму 150 мільйонів євро, яка безпосередньо сприятиме освіті та добробуту дітей, а решта 85 мільйонів євро будуть спрямовані на життєво важливі потреби України у відновленні. Це ще раз підтверджує відданість Європейського Союзу Україні – не лише у подоланні сьогоднішніх викликів, але й у побудові більш успішного завтрашнього дня. Ми твердо віримо в майбутнє України в складі ЄС, і це майбутнє починається з її дітей. Фінансуючи систему шкільного харчування через забезпечення по одному безкоштовному гарячому обіду на день, ми даємо дітям турботу, безпеку та надію, на яку вони заслуговують».
Оксен Лісовий, Міністр освіти і науки України: «Здорове харчування в школах – це не просто турбота про здоров’я дітей, це наша інвестиція в здорове майбутнє. Метою нашої політики у сфері шкільного харчування є формування здорових харчових звичок у цілого покоління. Попри тривале вторгнення, Україна продовжує цю роботу, забезпечивши цього року фінансування для дітей 1-4 класів у 1165 громадах. За підтримки наших міжнародних партнерів ми розширимо цю ініціативу наступного року, щоб кожна дитина в Україні, незалежно від того, чи живе вона у великому місті, чи в маленькій громаді, мала можливості для здорового майбутнього».
Поточна підтримка України з боку Європейського Союзу спрямована на розбудову довгострокової стійкості та сприяння відновленню країни від наслідків агресивної російської війни проти України. У межах попередньої бюджетної підтримки були виділені кошти на відновлення об’єктів критичної інфраструктури, включаючи енергетику, водопостачання, дороги загального користування та житлові будинки, а також на підтримку відновлення населених пунктів, що постраждали від війни.
Контакти для ЗМІ
Новини
-
ЄІБ надав 86 млн євро для захисту енергетичної інфраструктури України від російських атак
-
Доступ до життєво важливих вакцин для дітей покращено завдяки новим фургонам-рефрижераторам
-
ЄС, ПРООН і партнери передали обладнання для забезпечення критичних енергопотреб Харкова
-
За підтримки ЄС відремонтували відділення невідкладної медичної допомоги та систему водовідведення у Немішаєво
-
ЄІБ надав 16,5 млн євро на оновлення громадського транспорту у постраждалих від війни містах України
-
ЄС та ПРООН передали автомобілі для мобільних соціальних служб Чернівецької області