Вчора, 2 лютого 2023 року, Європейська Комісія оприлюднила аналітичні звіти, в яких було оцінено спроможність України, Республіки Молдова та Грузії взяти на себе зобов’язання, передбачені перспективою членства в Європейському Союзі. У звітах міститься детальний аналіз сучасного стану зазначених країн щодо узгодження їх законодавства з нормативно-правовою базою ЄС (acquis) – комплексом загальних прав і обов’язків Європейського Союзу. Звіти доповнюють Висновки щодо заявок від трьох держав на членство в ЄС, ухвалені Європейською Комісією в червні 2022 року. Європейська Рада надала європейську перспективу трьом країнам і статус кандидатів для України та Молдови відповідно до Висновків з визначенням ряду пріоритетних заходів, які необхідно здійснити в цьому контексті.
У своїх звітах Єврокомісія оцінювала рівень наближення законодавства вищезгаданих держав до нормативно-правової бази ЄС (acquis) на основі анкетування трьох країн-кандидатів, а також відповідної інформації, отриманої в рамках інтенсивного діалогу, який проводився протягом багатьох років у рамках Угоди про асоціацію, включно з Угодою про поглиблені й всеохоплюючі зони вільної торгівлі (УА/ПВЗВТ), для оцінки їх виконання. Всіх трьох претендентів оцінювали на основі однакових критеріїв та їхніх власних здобутків.
Наступні кроки
Вчорашні аналітичні звіти містять поточний огляд ситуації на предмет спроможності трьох держав виконувати зобов’язання щодо членства в ЄС. Звіти пропонують цінні настанови стосовно подальшої роботи за різними розділами європейського законодавства (acquis).
Європейська Комісія продовжить надавати Україні, Молдові та Грузії методичну допомогу та підтримку в цій роботі, щоб допомогти трьом державам у подальшому узгодити своє законодавство зі стандартами та нормами ЄС, передбаченими нормативно-правовою базою Європейського Союзу (acquis).
Єврокомісія звітуватиме про поступ, досягнутий трьома державами у вирішенні питань, пов’язаних з впровадженням пріоритетних реформ, які були визначені у Висновках у рамках наступного «Пакету розширення», що має бути запроваджений восени. Ці звіти враховуватимуть розвиток політичних процесів, починаючи з червня 2022 року, та нададуть програмні рекомендації щодо реформ, які необхідно впроваджувати протягом наступного періоду.
Напередодні засідання Ради асоціації ЄС-Молдова 7 лютого буде опубліковано останній Звіт про реалізацію Угоди про асоціацію в Республіці Молдова. Подібні звіти були оприлюднені перед проведенням відповідних засідань Рад асоціації України та Грузії у вересні минулого року.
Додаткова інформація
Commission Analytical report on Ukraine’s alignment with the EU acquis (Аналітичний звіт Європейської Комісії щодо узгодження законодавства України з нормативно-правовою базою ЄС – acquis)
Commission Analytical report on Moldova’s alignment with the EU acquis (Аналітичний звіт Європейської Комісії щодо узгодження законодавства Молдови з нормативно-правовою базою ЄС – acquis)
Commission Analytical report on Georgia’s alignment with the EU acquis (Аналітичний звіт Європейської Комісії щодо узгодження законодавства Грузії з нормативно-правовою базою ЄС – acquis)
Commission Opinion on Ukraine’s application for membership of the European Union (Висновок Європейської комісії щодо заявки України на членство в Європейському Союзі)
Commission Opinion on Moldova’s application for membership of the European Union (Висновок Європейської Комісії щодо заявки Молдови на членство в Європейському Союзі)
Commission Opinion on Georgia’s application for membership of the European Union (Висновок Комісії Європейського Союзу щодо заявки Грузії на членство в Європейському Союзі)
European Commission Opinions on the EU Membership applications – Factsheet (Висновки Європейської Комісії щодо заявок на членство в ЄС – Інформаційний бюлетень)
EU accession process step by step – Factsheet (Процес вступу до ЄС крок за кроком – Інформаційний бюлетень)
EU and Ukraine – Factsheet (ЄС-Україна – Інформаційний бюлетень)
EU and Moldova – Factsheet (ЄС-Молдова – Інформаційний бюлетень)
EU and Georgia – Factsheet (ЄС-Грузія – Інформаційний бюлетень)
European Council Conclusions (23 and 24 June 2022) (Висновки Європейської Ради від 23 та 24 червня 2022 р.)
Новини
-
Сім ключових пунктів пропуску в Україні обладнано системами безперебійного живлення завдяки проєкту ЄС
-
Для нарощення обсягів вантажних перевезень Укрзалізниця за підтримки ЄС відкрила оновлений пункт прикордонного контролю поїздів на кордоні з Польщею
-
Комісія виплачує Україні перші 3 мільярди євро як частину кредиту від Групи семи, який погашатиметься з доходів від знерухомлених російських активів
-
ЄС оголосив про пакет гуманітарної допомоги Україні на суму 148 мільйонів євро
-
У Макарові на Київщині розпочали відбудову дитсадка, який зруйнувала Россия
-
ЄІБ надав 4,7 млн євро для покращення управління відходами на Грибовицькому сміттєзвалищі