Skip to main content

ЄС, UNDP та УВКБ ООН підтримали форум з інтеграції ВПО у Чернівцях

08/04/2024

Форум зібрав понад 100 активних учасників та учасниць для пошуку сталих підходів до інтеграції ВПО у Чернівецькій області

Чернівці, 8 квітня 2024 року — Європейський Союз, Програма розвитку Організації Об’єднаних Націй (UNDP) в Україні й Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН) підтримали форум з інтеграції внутрішньо переміщених осіб (ВПО) у Чернівецькій області. Ініціатива з проведення форуму належить Чернівецькій міській раді та Радам ВПО, які опікуються потребами переселенців.

За даними департаменту соціальної політики Чернівецької міської ради, серед усіх жителів області ВПО складають 10%, що становить приблизно 80 тисяч людей, серед яких понад 40 тисяч — жінки з дітьми, люди старшого віку та люди з інвалідністю. UNDP та УВКБ ООН разом із партнерами підтримують такі майданчики, як цей форум, щоб підсилити роль ВПО в ухваленні рішень на місцевому рівні та поступово відновити відчуття приналежності людей, які втратили домівку через війну.

Форум охопив чотири панельні дискусії, які висвітлювали різні аспекти інтеграції ВПО у Чернівецькій області. Зокрема, мова йшла про адвокаційні можливості Рад ВПО та їхні поточні досягнення; ефективні моделі співпраці місцевої влади, жителів громад і ВПО; міжнародні практики роботи з ВПО та успішний досвід інтеграції переселенців у Чернівецькій та Закарпатській областях, а також розширення співпраці з національними та міжнародними партнерами.

Керівник програм співробітництва Представництва ЄС в Україні Штефан Шльойнінг наголосив на непохитній готовності Європейського Союзу підтримувати Україну на шляху до відновлення, а особливо — у сфері інтеграції ВПО. «Історії успіху, які ілюструє цей форум, свідчать насамперед про те, що переміщені українці готові працювати та відігравати активну роль у відновленні, — сказав пан Шльойнінг. — У межах нашого партнерського проєкту EU4Recovery ЄС разом із UNDP розвиває ініціативи, аби допомогти ВПО легше інтегруватися в нові громади, що паралельно також посилює економічне та соціальне зростання України».

Постійній представник UNDP в Україні Яко Сільє наголосив на максимальній відкритості залучення ВПО до процесів ухвалення рішень на всіх рівнях. «Активна участь ВПО в процесах розбудови добробуту нових для них громад — та відправна точка, звідки ми розпочинаємо наш шлях до впровадження відповідних проєктів та програм, спрямованих на підтримку ВПО в Україні, — зазначив пан Сільє. — Ми дуже цінуємо бачення людей і вбачаємо в них потенціал для відновлення, який разом із партнерами прагнемо розвинути на повну силу».

Представниця УВКБ ООН в Україні Кароліна Ліндхольм Біллінг підкреслила важливість таких форумів, як цей та минулорічний Всеукраїнський форум Рад ВПО, адже саме такі майданчики створюють простір для обговорення того, як поліпшити інтеграцію переміщених осіб та зміцнити роботу Рад ВПО. «ВПО привносять у свої нові громади унікальні знання, навички та досвід, і Ради ВПО мають стати ключовим механізмом для того, щоб цей людський капітал дійсно цінувався та ставав основою планування та розвитку громади», — сказала пані Ліндхольм Біллінг. — Робота Рад ВПО підсилює голос ВПО, зміцнює соціальну згуртованість і прискорює шлях до відновлення в громадах. Разом із нашими партнерами ми пишаємося тим, що підтримуємо Ради ВПО».

За підсумками форуму ухвалили рекомендації про розбудову системи Рад ВПО, в основу яких закладено спільні практики та пропозиції, представлені на форумі.

Форум організовано Чернівецькою міською радою за сприяння УВКБ ООН та UNDP в Україні за фінансової підтримки Європейського Союзу, наданої в межах проєкту «EU4Recovery — Розширення можливостей громад в Україні».

Для запитів ЗМІ

Юлія Самусь, керівниця відділу комунікацій, UNDP в Україні, yuliia.samus@undp.org