Cьогодні Європейська Комісія надала Україні 1,5 мільярда євро в межах пакету макрофінансової допомоги «Плюс», загальний обсяг якого становить до 18 мільярдів євро. За допомогою цього інструменту ЄС прагне допомогти Україні покрити її невідкладні потреби у фінансуванні, надаючи стабільну, передбачувану та значну фінансову підтримку у 2023 році. Разом з цим платежем, Україна цьогоріч отримала вже 16,5 мільярдів євро в межах макрофінансової допомоги «Плюс».
Ця підтримка допоможе Україні продовжувати виплачувати зарплати й пенсії та підтримувати роботу основних державних секторів, таких як лікарні, школи та житло для переселенців. Вона також дозволить Україні забезпечити макроекономічну стабільність і відновити критично важливу інфраструктуру, зруйновану Росією під час її загарбницької війни, а саме енергетичну інфраструктуру, системи водопостачання, транспортні мережі, дороги та мости.
Комісія здійснила сьогоднішній платіж після того, як 18 жовтня встановила, що Українапродовжує досягати задовільного прогресу в імплементації узгоджених політичних умов та виконала вимоги щодо звітності, спрямовані на забезпечення прозорого та ефективного використання коштів. Україна досягла значного прогресу у посиленні фінансової стабільності, поступово скасовуючи тимчасово введену систему оподаткування, а також у зміцненні верховенства права через, до прикладу, відновлення діяльності Вищої ради правосуддя та Вищої кваліфікаційної комісії суддів. Україна також досягла значних успіхів у сприянні кращому бізнес-клімату та у покращенні своєї енергетичної системи завдяки реструктуризації Оператора газотранспортної системи.
Президентка Урсула фон дер Ляєн сказала:
Разом із сьогоднішнім платежем у 1,5 мільярда євро, загальний обсяг нашої макрофінансової допомоги Україні з початку року збільшився до 16,5 млрд євро. Під час загарбницької війни Росії ця фінансова допомога з боку Європи виявилася важливою для економічної стабільності України та безперервної діяльності її основних державних секторів. Наша загальна підтримка Україні зараз становить майже 85 мільярдів євро, що включає військове обладнання. І ми продовжуватимемо підтримувати Україну, запропонувавши виділити ще 50 мільярдів євро підтримки на наступні роки, до 2027 року.
Загалом від початку війни обсяг підтримки Євросоюзом України та українців сягнув майже 85 мільярдів євро. Сюди входить фінансова, гуманітарна, термінова бюджетна та військова підтримка Україні від ЄС, держав-членів та європейських фінансових інституцій, а також ресурси, надані для того, щоб допомогти державам-членам задовольнити потреби українців, які рятуються від війни в ЄС. Більше інформації можна знайти в цьому інформаційному листі.
20 червня Комісія запропонувала створити спеціальний Інструмент, який забезпечить послідовну, передбачувану та гнучку підтримку України на період 2024-2027 років, на загальну суму до 50 мільярдів євро.
Новини
-
ЄС, ПРООН і партнери передали обладнання для забезпечення критичних енергопотреб Харкова
-
За підтримки ЄС відремонтували відділення невідкладної медичної допомоги та систему водовідведення у Немішаєво
-
ЄІБ надав 16,5 млн євро на оновлення громадського транспорту у постраждалих від війни містах України
-
Дві школи на Житомирщині були відремонтовані за підтримки ЄС і ПРООН
-
Україна приєднується до підпрограми «МЕДІА» програми «Креативна Європа»
-
ЄС та ПРООН передали автомобілі для мобільних соціальних служб Чернівецької області