Україна сьогодні на крок ближче до зони безплатного роумінгу ЄС, оскільки Комісія прийняла пропозицію про включення положення про роумінг до Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Після прибуття з України більше не доведеться додатково платити за користування мобільними телефонами під час подорожі по ЄС, а мандрівники з ЄС отримають ті ж права під час візиту в Україну.
Включення України до зони безплатного роумінгу ЄС є одним з основних пунктів оновленого Плану пріоритетних дій. Цей план є дорожньою картою повного впровадження Поглибленої і всеохоплюючої зони вільної торгівлі між Україною та ЄС (ПВЗВТ) та подальшої інтеграції України до Єдиного ринку ЄС. Це перший випадок розширення режиму внутрішнього ринку ЄС на Україну.
Цей сьогоднішній крок зроблено після того, як Голова Комісії Урсула фон дер Ляєн у своєму Зверненні про становище Союзу 2022 р. оголосила про входження України в зону безплатного роумінгу. Також перед цим Комісія знайшла спільну мову з операторами ЄС та України, щоб було вжито добровільних заходів із забезпечення недорогих або безкоштовних дзвінків між ЄС й Україною. Ці заходи були щойно продовжені.
Наступні кроки
Тепер ця пропозиція буде розглянута Радою Європейського Союзу. Згідно з домовленістю Ради Комітет із питань торгівлі між Україною та ЄС має прийняти Спільне рішення застосувати режим зони вільної торгівлі для роумінгу.
Темпи, якими Україна буде інтегрована у внутрішній ринок ЄС для роумінгу, залежатимуть від темпів наближення та імплементації відповідного законодавства ЄС в Україні.
Для довідки
Наразі оператори зв’язку ЄС та України пропонують недорогі або безкоштовні дзвінки між ЄС та Україною на добровільних засадах. Завдяки цій домовленості близько 4 мільйонів осіб, які рятуються від війни, мають недорогий зв’язок, поки шукають притулку в ЄС. Добровільні заходи вживатимуться ще шість місяців, а нова домовленість охоплює тепер і дзвінки на стаціонарні телефони в Україні, а також нові типи операторів.
Угода про асоціацію, що включає ПВЗВТ між ЄС та Україною, була підписана 21 березня та 27 червня 2014 року. ПВЗВТ діє тимчасово з 1 січня 2016 року. Угода про асоціацію набрала чинності 1 вересня 2017 року.
План пріоритетних дій на 2021—2022 роки був запроваджений, щоб стимулювати процес імплементації ПВЗВТ. Після того як Європейська Рада надала Україні статус кандидата 23 червня 2022 року, ЄС та Україна досягли нового етапу у своїх відносинах. У Комітеті асоціації Україна — ЄС у торговельному складі 25—26 жовтня 2022 року обидві сторони погодилися переглянути та продовжити План пріоритетних дій, щоб зважити на ці нові пріоритети у 2023—2024 роках.
Прийняте сьогодні рішення Ради — це рішення про позицію, яка має бути зайнята від імені Європейського Союзу в Комітеті асоціації в торговельному складі щодо внесення змін до Додатку XVII-3 (Правила, що застосовуються до телекомунікаційних послуг) до Угоди про асоціацію.
Для отримання додаткової інформації
Пропозиція Комісії щодо включення положення про роумінг до Угоди про асоціацію між Україною та ЄС
ЄС — Україна: разом
Оновлений План пріоритетних дій щодо імплементації ПВЗВТ між Україною та ЄС на 2023—24 рр.
Оновлений План пріоритетних дій — інфографіка
Ще про роумінг у ЄС
Торговельні відносини між ЄС й Україною
Новини
-
Дві школи на Житомирщині були відремонтовані за підтримки ЄС і ПРООН
-
Україна приєднується до підпрограми «МЕДІА» програми «Креативна Європа»
-
ЄС та ПРООН передали автомобілі для мобільних соціальних служб Чернівецької області
-
У Міжнародний день волонтера оголошено про нову підтримку ЄС для українського громадянського суспільства
-
ЄС модернізував професійне училище в Дрогобичі в межах програми EU4Skills
-
Дванадцять українських громад приєдналися до ініціативи SUN4Ukraine Місії ЄС з кліматично нейтральних та розумних міст