Skip to main content

Урсула фон дер Ляєн: «Майбутнє України – в нашому Союзі»

14/09/2023

Голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що майбутнє України – в Європейському Союзі й відзначила «значні успіхи, яких Україна досягла з моменту надання їй статусу кандидата».

Про це вона сказала під час свого щорічного звернення «Про становище Європейського Союзу», яке цього року має назву «Відповідь на виклик історії», в Європарламенті 13 вересня.

Голова Єврокомісії зазначила, що «вступ до ЄС базується на заслугах – і Єврокомісія завжди відстоюватиме цей принцип».

Стосовно процесу вступу Урсула фон дер Ляєн оголосила, що ЄС відкриє щорічні звіти про верховенство права для тих країн-кандидатів, які робитимуть прогрес. У цьому документі аналізуються як позитивні, так і негативні зміни у сфері верховенства права по всьому ЄС і окремо в його державах-членах.

«Це поставить країни-кандидати в рівні умови з державами-членами ЄС. Це також підтримає їх у проведенні реформ», – сказала Урсула фон дер Ляєн.

Крім цього, голова Єврокомісії згадала про українську письменницю та активістку Вікторію Амеліну, яка після початку повномасштабної війни Росії проти України перевезла свого сина до Європи, а сама повернулася до України, щоб документувати воєнні злочини Росії. Через рік Вікторію вбила російська ракета під час вечері з колегами.

Фон дер Ляєн також відзначила підтримку України з боку ЄС і поділилася, що Єврокомісія запропонує продовжити тимчасовий захист українців у Європейському Союзі.

«У світі, де хтось намагається захоплювати країни одну за одною, ми не можемо дозволити собі покинути наших європейських сусідів на самоті. У світі, де розмір і вага мають значення, завершення формування нашого Союзу, безумовно, відповідає стратегічним і безпековим інтересам Європи», – завершила свій виступ Урсула фон дер Ляєн.

Дізнатися більше:

Прес-реліз

Становище Європейського Союзу у 2023 році: звіт