Хаб стане відкритим майданчиком для спільних громадських ініціатив та розвитку громад.
Мукачево, Закарпатська область, 11 травня 2023 р. — У місті Мукачево на Закарпатті розпочав роботу Інтеграційний хаб «Платформа спільних дій», покликаний сприяти активнішому залученню внутрішньо переміщених осіб до процесів прийняття рішень у приймаючій громаді. Авторська ідея зі створення хабу належить ГО «Маріупольська спілка молоді», що стало можливим завдяки підтримці Європейського Союзу, Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) в Україні та УВКБ ООН, Агентства ООН у справах біженців. Інтеграційний хаб працюватиме на базі Центру громадськості та національних культур. ПРООН виділила 90 000 доларів США на проведення капітальних ремонтних робіт та 15 000 доларів США — на підготовку персоналу хабу. Водночас УВКБ ООН надали 30 000 доларів США на закупівлю меблів та технічного обладнання.
У Закарпатській області нині зареєстровано 147 000 внутрішньо переміщених осіб (ВПО), серед яких 39 000 — у Мукачево, а кількість ВПО «на душу населення» є однією з найвищих в Україні. У відповідь на руйнівні наслідки повномасштабного вторгнення РФ в Україну «Маріупольська спілка молоді», перемістивши свою громадську діяльність до Закарпаття, створила культурний хаб — багатофункціональний простір для жителів громади. На базі хабу в партнерстві з ГО “NEEKA” проходитимуть професійні тренінги та навчальні семінари для молоді. Хаб також стане зручним майданчиком для створення спільних ініціатив серед представників місцевої та переміщеної громад, приватного сектору та місцевої влади. Таким чином хаб сприятиме просуванню соціальної згуртованості та прискорюватиме зростання та сталий розвиток Мукачева та прилеглих громад.
Заступник Постійного представника ПРООН в Україні Христофорос Політіс підкреслив, що хаб стане зручним майданчиком для підсилення інклюзії та ширшого залучення жителів громади до процесів прийняття рішень в Мукачево. Він покликаний створити сприятливе середовище для зміцнення соціальної згуртованості між приймаючими громадами та переміщеними особами, приватними підприємствами та громадськими організаціями, продемонструвавши позитивний вплив спільної діяльності на процеси всередині громади. «ПРООН залишається непохитною у своїй прихильності просуванню принципів інклюзивності та різноманіття, а також — у підтримці відновлення України», — сказав пан Політіс.
Представниця УВКБ ООН в Україні Кароліна Ліндхольм Біллінг сказала, що метою діяльності хабу є створення комфортного простору, де місцеві з Мукачева та люди, які покинули свої домівки та знайшли безпечніший прихисток у цій громаді, можуть краще пізнати одне одного, опанувати нові навички та сприяти добробуту громади, де вони нині мешкають. «Я особисто дуже підтримую підхід, за якими ми не розглядаємо людей, які були змушені покинути свої домівки та знайшли тут безпечний прихисток, як ВПО чи біженців, — сказала пані Біллінг. — Натомість їх тепло приймають в громаді та заохочують активно долучатися до громадського життя вже як повноцінних її членів, які своїми навичками створюють нові можливості та допомагають розвивати громаду, рухаючись до світлого майбутнього».
Менеджер програм Представництва ЄС в Україні Алехандро Егеншвілер зазначив, що створення хабу є важливим кроком заради побудови дійсно інклюзивної громади. «Загарбницька агресія РФ в Україні не здатна зломити дух українців, — сказав пан Егеншвілер. — Завзяття та ентузіазм, з якими місцеві приймають нових жителів до своїх громад, дуже надихають».
Для запитів ЗМІ
Юлія Самусь, керівниця відділу комунікацій, ПРООН в Україні, yuliia.samus@undp.org
Новини
-
Тисяча днів війни – 1000 днів підтримки ЄС
-
ЄС оголосив про виділення 65 млн євро на підтримку реформи шкільного харчування в Україні
-
ЄС підвищує оборонну готовність, вперше надаючи фінансову підтримку для спільних закупівель оборонної продукції
-
ЄС запускає Заклик до європейського бізнесу інвестувати у відновлення та реконструкцію України
-
COP29 у Баку: ЄС сприятиме боротьбі зі зміною клімату і просуватиме амбітні фінансові та інвестиційні цілі
-
ЄС і ПРООН відновили Сергіївський ліцей на Одещині: учні з 12 громад зможуть відвідувати школу наживо