
Європейська Комісія виплатила Україні ще 1,5 мільярда євро макрофінансової допомоги
23/05/2023
Сьогодні Європейська Комісія здійснила четвертий платіж обсягом 1,5 мільярда євро в межах пакету макрофінансової допомоги «Плюс» загальний обсяг якого становить до 18 мільярдів євро.
За допомогою цього інструменту ЄС прагне допомогти Україні покрити її невідкладні потреби у фінансуванні надаючи стабільну, передбачувану та значну фінансову підтримку у 2023 році.
Ця підтримка допоможе Україні продовжувати виплачувати зарплати та пенсії та підтримувати роботу основних державних секторів, таких як лікарні, школи та житло для переселенців. Вона також дозволить Україні забезпечити макроекономічну стабільність і відновити критично важливу інфраструктуру, зруйновану Росією під час її загарбницької війни, а саме енергетичну інфраструктуру, системи водопостачання, транспортні мережі, дороги та мости.
Комісія здійснила сьогоднішній платіж після того як 23 квітня встановила, що Україна продовжує досягати задовільного прогресу в імплементації узгоджених політичних умов та виконала вимоги щодо звітності, спрямовані на забезпечення прозорого та ефективного використання коштів. Україна досягла значного прогресу у зміцненні верховенства права, посиленні фінансової стабільності, покращенні функціонування газової системи та покращенні бізнес-клімату. Ці досягнення також дозволять виплатити наступний щомісячний платіж обсягом 1,5 мільярда євро у червні.
Загалом з початку війни на підтримку України та українців було виділено близько 70 мільярдів євро. Сюди входить фінансова, гуманітарна, термінова бюджетна та військова підтримка Україні від ЄС, країн-членів та європейських фінансових інституцій, а також ресурси, надані для того, щоб допомогти країнам-членам задовольнити потреби українців, які рятуються від війни в ЄС.
Президентка Урсула фон дер Ляєн зазначила: «Україна хоробро дає відсіч загарбницькій війні Росії. Європа продовжує підтримувати цю країну. З початку цього року ми виплатили 7,5 мільярдів євро макрофінансової допомоги. Це фінансування спрямоване на покриття нагальних фінансових потреб України. І далі буде більше».
Більше інформації можна знайти в цьому інформаційному листі.
Новини
-
Європейський парламент ухвалив резолюцію про повернення українських дітей, яких Росія депортувала або примусово перемістила
-
Стійке партнерство та підтримка спроможності – основа ефективної трансформації
-
Пленарне засідання Європарламенту: «Справедливий, сталий та всебічний мир в Україні»
-
EU4Reconstruction: представили нову програму з відбудови
-
Понад 21 000 дітей повернулися до оновлених шкіл завдяки ЄС і ПРООН
-
ЄС, Данія та ПРООН підтримують впровадження програмного забезпечення для моніторингу