Сьогодні Європейська Комісія виплатила шостий транш у розмірі 1.5 млрд. євро в рамках пакету макрофінансової допомоги (МФД) «Плюс» для України із загальним обсягом до 18 млрд. євро. Цим інструментом ЄС прагне допомогти Україні у 2023 році покривати фінансові потреби за рахунок стабільної, передбачуваної та суттєвої фінансової допомоги. Разом із сьогоднішнім траншем, України вже отримала 10,5 млрд євро цього року в рамках пакету макрофінансової допомоги «Плюс».
Така підтримка допоможе Україні і надалі фінансувати виплати зарплат і пенсій, підтримувати функціонування основних державних послуг, таких як лікарні, школи та житло для переселенців. Вона також дозволить Україні забезпечити макроекономічну стабільність і відновити критичну інфраструктуру, зруйновану внаслідок російської агресії – об’єкти енергетики, водопостачання, транспортні мережі, дороги і мости.
Сьогоднішню виплату здійснено після того, як 25 липня Європейська Комісія дійшла висновку, що Українапродовжила забезпечувати задовільний прогрес у напрямку реалізації узгоджених стратегічних умов та виконувала вимоги щодо звітності, метою яких є забезпечення прозорого та ефективного використання коштів. Цей висновок також є підставою для виплати двох наступних траншів у розмірі 1,5 мільярда євро кожен у серпні та вересні цього року. Україна, зокрема, досягла значного прогресу у посиленні фінансової стабільності, зміцненні верховенства права, покращенні своєї газової системи, стимулюванні енергоефективності та створенні кращого бізнес-клімату.
Президентка Європейської Комісії Урсула фон дер Ляєн сказала: “Сьогодні ми розблокували ще 4,5 мільярда євро для України, які мають бути виплачені протягом наступних трьох місяців. Оскільки Україна стикається із наслідками жорстокої агресивної війни Росії, ми продовжимо надавати країні постійну фінансову підтримку. І ми робитимемо це стільки, скільки буде потрібно. Ми запропонували фінансову допомогу в розмірі до 50 мільярдів євро на період з наступного, до 2027 року для фінансування кардинальних реформ та інвестицій в Україні.”
Загалом, від початку війни, обсяг підтримки України та українців сягає 76 мільярдів євро. Це включає фінансову, гуманітарну, екстрену бюджетну та військову допомогу Україні від ЄС, його країн-членів та Європейських фінансових інституцій, а також ресурси, виділені країнам-членам ЄС для забезпечення потреб українців, що були вимушені рятуватися від війни. Більше інформації доступно тут.
Крім того, 20 червня Комісія запропонувала створити спеціальний Інструмент для надання узгодженої, передбачуваної та гнучкої підтримки Україні на період 2024-2027 років на загальну суму до 50 мільярдів євро.
(Для отриманні більш докладної інформації, звертайтесь до:
Veerle Nuyts – Tel.: +32 2 299 63 02;
Laura Bérard – Tel: +32 2 295 57 21).
Новини
-
Тисяча днів війни – 1000 днів підтримки ЄС
-
ЄС оголосив про виділення 65 млн євро на підтримку реформи шкільного харчування в Україні
-
ЄС підвищує оборонну готовність, вперше надаючи фінансову підтримку для спільних закупівель оборонної продукції
-
ЄС запускає Заклик до європейського бізнесу інвестувати у відновлення та реконструкцію України
-
COP29 у Баку: ЄС сприятиме боротьбі зі зміною клімату і просуватиме амбітні фінансові та інвестиційні цілі
-
ЄС і ПРООН відновили Сергіївський ліцей на Одещині: учні з 12 громад зможуть відвідувати школу наживо