Європейський Союз та Міжнародна організація з міграції (МОМ), Представництво в Україні, надали тестувальне обладнання для мобільних ДНК-лабораторій, аби допомогти Національній поліції України швидше ідентифікувати цивільних, що загинули внаслідок повномасштабної війни. Допомога, надана в межах проєкту «Підтримка ЄС для зміцнення інтегрованого управління кордонами», що фінансується Європейським Союзом, включає картриджі з реагентами та аплікаторами загальною вартістю 120 тисяч євро.
Нове обладнання дає змогу криміналістам здійснювати розпізнання тіл у значно коротший термін — упродовж 94 хвилин, порівняно з традиційною процедурою, що може триватиме від кількох днів до місяців. Технології уможливлюють тестування п’ятьох різних зразків ДНК та автоматичне зіставлення результатів і також можуть використовуватися для розслідування випадків сексуального насильства, пов’язаного з конфліктом, а також для запобігання торгівлі людьми.
Мобільні ДНК-лабораторії широко використовуються у районах, де було відновлено контроль Уряду України. «Ми розслідуємо факти масових вбивств та катувань громадян України, факти ракетних ударів та артилерійських обстрілів, які спричиняють велику кількість жертв. Слідчими поліції з початку повномасштабної воєнної агресії розпочато більше 66 тисяч кримінальних проваджень за фактом вчинення на території України злочинів військовослужбовцями Російської Федерації», — повідомив виконувач обов’язків Голови Національної поліції України Іван Вигівський.
Станом на березень 2023 року за допомогою мобільних ДНК-лабораторій, які використовує поліція, вдалося ідентифікувати близько 3 тисяч осіб.
«Надання криміналістичного обладнання не приносить втіхи. Але це вселяє впевненість, що російські звірства в Україні будуть розслідувані, а винні – притягнуті до відповідальності завдяки наполегливій роботі українських правоохоронних органів і підтримці ЄС та міжнародної спільноти», — зазначив посол Матті Мааcікас, голова Представництва ЄС в Україні.
«Через повномасштабну війну, відлік якої ми ведемо уже другий рік, можливості правоохоронних органів в Україні на межі, адже вони мають справу з порушеннями прав людини у величезних масштабах. Підтримуючи Національну поліцію України, МОМ сприяє покращенню ситуації в галузі людської безпеки в Україні та допомагає принести розраду родинам, яким нічого не відомо про долю їхніх рідних», — сказав Голова Представництва МОМ в Україні Ан Нгуєн.
З початку повномасштабного вторгнення Російської Федерації в Україну Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні підтвердила загибель понад 8 тисяч цивільних осіб. Однак реальна кількість загиблих вважається вищою, адже відсутність доступу до багатьох районів не дає можливості провести ретельне розслідування.
Новини
-
ЄС оголосив про пакет гуманітарної допомоги Україні на суму 148 мільйонів євро
-
ЄІБ надав 4,7 млн євро для покращення управління відходами на Грибовицькому сміттєзвалищі
-
ЄІБ надав 86 млн євро для захисту енергетичної інфраструктури України від російських атак
-
Доступ до життєво важливих вакцин для дітей покращено завдяки новим фургонам-рефрижераторам
-
Європейський Союз перераховує 65 мільйонів євро на шкільне харчування в межах бюджетної підтримки на суму 150 мільйонів євро для відновлення України
-
ЄС, ПРООН і партнери передали обладнання для забезпечення критичних енергопотреб Харкова