Skip to main content

Пересувна експозиція “Разом ми – Європа” про те як ЄС підтримує Україну: від фінансової до військової та гуманітарної допомоги

10/01/2023

Пересувна експозиція оригінальних робіт українських ілюстраторів на тему допомоги Європейського Союзу Україні та українцям в умовах повномасштабної війни Росії проти України продовжує маршрут регіонами країни. 10 січня 2022 року вона відкривається в Одесі, в парку культури та відпочинку імені Т.Г. Шевченка (біля сцени) – перед тим виставку побачили у Києві, Львові, Рівному, Хмельницькому та Ужгороді.

Експозиція є складовою Всеукраїнської комунікаційної кампанії «Разом ми – Європа», яку Європейський Союз розпочав у серпні. Кампанія має на меті поінформувати найширшу аудиторію українців про всебічну підтримку, солідарність та допомогу ЄС, яку європейські партнери послідовно надають Україні від самого початку повномасштабного російського вторгнення, і яку постійно нарощують.

Серія мистецьких творів, створених дев’ятьма українськими ілюстраторками, представляє широкий спектр допомоги, яку отримують Україна та українці – як всередині країни, так і в країнах ЄС, де нині мешкають більше 8 млн українців, які рятуються від війни.

Експозиція засвідчує широту допомоги Європейського Союзу, країн-членів та фінансових установ – «Team Europe» -, які стрімко перевели на «воєнні рейки» механізм ухвалення рішень щодо фінансової, гуманітарної та військової допомоги Україні. Починаючи з лютого 2022-го року «Team Europe» надав Україні допомогу на загальну суму майже 23 млрд євро, включаючи 3,1 млрд євро військової допомоги, виділених в рамках Європейського фонду миру, і наразі працює над її продовженням.

«Одеса заслуговує на особливе місце в наших серцях. Як портове місто, це ворота України у світ, що славиться своїми людьми, історією та культурою. Сьогодні вона безжально, але безглуздо піддається ганебним ракетним атакам Росії. I ці спроби, ми знаємо, не зможуть зламати дух Одеси. Для нас велика честь відкривати нашу пересувну експозицію в цьому чудовому місті», – зазначив Ремі Дюфло, заступник голови Представництва Європейського Союзу в Україні.

Експозиція відкривається у партнерстві з Одеською міською радою і триватиме до 25 січня 2023 року. Далі вона вирушить іншими містами України.

Щоб дізнатися більше про події комунікаційної кампанії, заходьте на сайт https://eu4ukraine.eu/ , також стежте за сторінками Представництва ЄС в Україні у Facebook, Instagram та Twitter.

Пресреліз