5 квітня відбулося друге засідання керівного комітету Міжвідомчої координаційної платформи донорів для України. Мета зустрічі – обговорити координацію забезпечення нагальних фінансових потреб та майбутнього економічного відновлення й відбудови України.
У засіданнях платформи, запущеної в січні цього року, беруть участь високопосадовці з України, Європейського Союзу, країн «Великої сімки», а також партнери з міжнародних фінансових установ, зокрема Європейського інвестиційного банку, Європейського банку реконструкції та розвитку, Міжнародного валютного фонду (МВФ) та Світового банку.
Під час другого засідання уряд України представив бюджетні потреби на 2023 рік, які за його оцінкою становлять 39,9 млрд доларів США. Після схвалення чотирирічної програми МВФ із підтримки України з бюджетом у розмірі 15,6 млрд доларів США та з урахуванням пакету макрофінансової допомоги Plus від ЄМС на суму 18 млрд євро (4,5 млрд євро з яких уже було виплачено у 2023 році), а також внесків від інших донорів, уряд України підтвердив, що закрив бюджетний дефіцит на 2023 рік.
Зустріч відбулася після публікації оновленої Оперативної оцінки шкоди і потреб, в якій представлено актуальні підрахунки руйнувань, завданих внаслідок загарбницької війни Росії.
На основі звіту уряд України представив пріоритетні потреби щодо якнайшвидшого відновлення у 2023 році в галузях енергетичної інфраструктури, гуманітарного розмінування, критичної та соціальної інфраструктури, житлового і приватного секторів. У 2023 році Україні буде потрібно 14,1 млрд доларів США для критичних і пріоритетних інвестицій у відбудову й відновлення. Задоволення цих потреб вимагатиме 10,8 млрд доларів США фінансування на додаток до 3,3 млрд доларів США, які уряд України вже виділив для цих цілей у бюджеті на 2023 рік.
Дізнатися більше:
Новини
-
ЄС, ПРООН і партнери передали обладнання для забезпечення критичних енергопотреб Харкова
-
За підтримки ЄС відремонтували відділення невідкладної медичної допомоги та систему водовідведення у Немішаєво
-
ЄІБ надав 16,5 млн євро на оновлення громадського транспорту у постраждалих від війни містах України
-
Дві школи на Житомирщині були відремонтовані за підтримки ЄС і ПРООН
-
Україна приєднується до підпрограми «МЕДІА» програми «Креативна Європа»
-
ЄС та ПРООН передали автомобілі для мобільних соціальних служб Чернівецької області