1 вересня набула чинності Гаазька конвенція про судові рішення, що забезпечує міжнародне визнання та виконання судових рішень інших країн у цивільних і комерційних справах.
Європейський Союз та Україна приєдналися до цієї конвенції. Це означає, що держави-члени ЄС визнаватимуть рішення судів України, а Україна визнаватиме рішення судів держав-членів ЄС. Очікується, що в майбутньому інші країни також приєднаються до цієї конвенції.
Єврокомісар із питань юстиції Дідьє Рейндерс зазначив, що він сподівається, що набуття чинності Гаазькою конвенцією про судові рішення та її застосування в ЄС і Україні стимулюватиме інші країни приєднатися до неї.
«У світі, що стає дедалі більш глобалізованим, застосування права не може обмежуватися кордонами – чим більше країн приєднаються до цієї конвенції, тим ефективнішими стануть наші судові рішення, – сказав Єврокомісар. – Громадяни та підприємства отримають користь від цього договору, і він сприятиме подальшому розвитку торгівлі та інвестицій між ЄС і Україною».
Наразі різне законодавство та практика різних країн світу часто ускладнюють для громадян і підприємств ЄС процес визнання та виконання судових рішень в інших країнах. Відповідно до прес-релізу Європейської комісії, ця правова невизначеність, а також пов’язані витрати, можуть змусити багатьох відмовитися від подання позовів чи від участі у міжнародних угодах.
Дізнатися більше:
Дізнатися більше про міжнародну співпрацю у сфері цивільного правосуддя
Новини
-
Представництво ЄС в Україні запрошує журналістів до Львова на заключний захід Всеукраїнської комунікаційної кампанії «Разом навчаємося і зростаємо. Разом ми – Європа»
-
В Києві відбувся тренінг для комунікаційників проєктів, фінансованих Європейським Союзом
-
Євросоюз запускає програму для підтримки шляху України до вступу в ЄС із бюджетом 14 млн євро
-
Євродепутати засудили використання Росією дезінформації для виправдання війни проти України
-
ЄС із Данією та Литвою запустив ініціативу для підтримки євроінтеграції України
-
ЄС оголосив про пакет гуманітарної допомоги для України та приймаючих громад у Молдові в розмірі 148 млн євро