Skip to main content

Зустріч міністрів оборони ЄС: держави-члени готові виділити 21 млрд євро на військову допомогу Україні у 2024 році

02/02/2024

Військова допомога ЄС для України у 2024 році може досягти щонайменше 21 млрд євро. Про це заявив верховний представник ЄС Жозеп Боррель після неформальної зустрічі Ради ЄС, що пройшла 31 січня у Брюсселі.

Під час зустрічі міністри оборони держав-членів ЄС заслухали відеозвернення міністра оборони України Рустема Умєрова щодо ситуації на місцях та обговорили подальші дії ЄС із підтримки України на тлі загарбницької війни Росії.

«Ми запитали держав-членів ЄС про їхні зобов’язання на цей рік. У мене все ще немає повної картини, але багато країн-членів ЄС надіслали свої відповіді, і я можу сказати, що в бюджеті на 2024 рік буде передбачено щонайменше 21 млрд євро на військову допомогу для України», – сказав Жозеп Боррель під час прес-конференції. Він додав, що впродовж останніх двох років ЄС виділив 28 млрд євро на військову допомогу для України.

Жозеп Боррель також повідомив, що міністри домовилися, що ще 20 тис. українських військових пройдуть навчання в ЄС. Таким чином, до кінця літа навчання пройдуть загалом 60 тис. військових.

Він додав, що з березня минулого року до сьогоднішнього дня ЄС надав Україні 330 тис. боєприпасів із обіцяного мільйона.

«Я очікую, що до березня ця цифра збільшиться ще приблизно на 200 тис. і таким чином досягне 524 тис.», – заявив верховний представник ЄС.

Дізнатися більше:

Прес-реліз