Skip to main content

UNDP та Європейський Союз розпочали роботу з відновлення навчальних закладів

07/09/2023

Установи в 11 областях планують відновити за принципом «Build Back Better» (відбудувати краще, аніж було).

Починаючи з 2014 року, внаслідок військових дій в Україні, тисячі шкіл, дитячих садків та інших освітніх закладів у 18 областях країни було знищено. Міністерство освіти та науки України повідомляє, що внаслідок повномасштабного російського вторгнення 3 758 освітніх закладів було пошкоджено, з них 363 – повністю зруйновано.

Аби повернути українських учнів до офлайн навчання у школах, Програма розвитку ООН (UNDP) в Україні спільно з Європейським Союзом запустила масштабний проєкт з реконструкції та закупівлі необхідного приладдя у 66 навчальних закладах 11 областей України.

Сьогодні стартували будівельні роботи у перших дев’яти школах Житомирщини. У заході, організованому в рамках національного проєкту ЄС-UNDP «EU4UASchools: Build Back Better», взяли участь представники Житомирської обласної державної адміністрації, партнери з розвитку, районні адміністрації, органи місцевого самоврядування, регіональні освітні установи та підрядники з будівництва.

Клаудія Амарал, голова офісу гуманітарної підтримки ЄС в Україні, зазначила що Європейський Союз зобов’язаний забезпечити доступ до освіти якомога більшій кількості українських дітей.

«Європейський Союз ставить перед собою завдання повернути доступ до освіти для якомога більшої кількості українських дітей. Можливість відвідувати школу та отримувати знання – це невід’ємна складова успішного майбутнього не тільки окремо взятої дитини, але й усієї України. Саме тому реабілітація українських шкіл та створення безпечних умов для навчання школярів нині є одним із пріоритетів команди ЄС», – відзначила Клаудія Амарал.

Постійний представник UNDP в Україні Яко Сільє зазначив, що у всіх дітей є право на освіту, незалежно від обставин, навіть під час війни.

«Відбудова цієї великої країни потребуватиме зусиль кожного українця та українки, – сказав Сільє. – Отже, жоден потенціал дитини не повинен залишитися поза увагою, тому не можна гаяти час. Нам потрібно повернути всіх дітей до безпечних шкіл, щоб вже сьогодні вони могли навчатися тим навичкам, яких потребуватиме Україні завтра».

Віталій Бунечко, голова Житомирської обласної державної адміністрації, заявив, що від початку повномасштабного вторгнення було пошкоджено 82 освітні заклади в Житомирській області, включно з 46 школами, 20 дитячими садками і 16 вищими і професійними навчальними закладами.

«Підтримка кожного партнера в прискоренні ремонтних робіт та відновленні освітніх закладів у нашій області має велике значення для нас, – сказав Бунечко. – Нашим пріоритетом залишається відновлення критичної інфраструктури в регіоні та забезпечення можливості мешканцям вести звичайне життя, незважаючи на триваючий військовий конфлікт. Ми докладаємо зусиль, щоб забезпечити добробут нашого нового покоління, яке заслуговує на освіту і розвиток, незалежно від обставин. Ми вдячні нашим партнерам за їхню підтримку і допомогу у відновленні перших дев’яти освітніх закладів в Житомирській області, де наші діти з нетерпінням чекають продовження навчання в рідних школах».

Для запитів ЗМІ: Юлія Самусь, керівниця відділу комунікацій UNDP в Україні; ел.адреса: yuliia.samus@undp.org