«Слово «справедливість» різними мовами світу звучить неоднаково, але повинне сприйматися всюди без непорозумінь – сприйматись однаково». Цими словами Президент Зеленський відкрив сьому конференцію «Об’єднані заради справедливості», метою якої є підвищення обізнаності світової спільноти про масштаби нападів Росії на Україну та їхній вплив на цивільну інфраструктуру та населення.
Російська армія систематично атакує об’єкти цивільної інфраструктури України, зокрема критично важливі об’єкти електро-, енерго- та водопостачання. Таким чином, Росія завдає значної шкоди системам охорони здоров’я, освіти та сільського господарства, маючи на меті створити умови, непридатні для життя.
За даними Офісу Генерального прокурора (ОГП), з лютого 2022 року задокументовано понад 137 000 воєнних злочинів, скоєних Росією в Україні. Внаслідок цих злочинів було зруйновано або пошкоджено понад 184 000 об’єктів цивільної інфраструктури.
З огляду на нагальну потребу в розслідуванні та притягненні до відповідальності за ці злочини, підвищенні обізнаності та мобілізації ресурсів для запобігання їх вчиненню та ефективного подолання наслідків, ця конференція високого рівня, організована Офісом Генерального прокурора України спільно з Консультативною місією ЄС (КМЄС) в Україні та іншими партнерами, була покликана висвітлити масштаби цих атак по всій Україні. Крім того, оцінити їхній вплив на українських цивільних осіб та обговорити практичні кроки, які можуть бути зроблені для посилення реагування на нинішню хвилю нападів, а також на будь-які майбутні атаки.
Конференція також стала майданчиком для обговорення прогресу, досягнутого національними слідчими органами та Офісом Генерального прокурора, а також міжнародними суб’єктами, які документують, розслідують та переслідують ці злочини; розробки ефективної правової політики та адвокаційної стратегії для повного розкриття цих міжнародних злочинів; а також узгодження наступних кроків.
«Наша сьогоднішня подія присвячена забезпеченню відповідальності росії за масові та системні атаки на цивільну інфраструктуру України. Ми продовжимо об’єднувати зусилля всього світу для покарання агресора та досягнення справедливого миру», – заявив Генеральний прокурор Андрій Костін.
У конференції взяли участь представники Європейського Союзу та інших міжнародних інституцій, зокрема Міжнародного кримінального суду, Консультативної групи з питань найтяжчих міжнародних злочинів (ACA) для України, провідні експерти з міжнародного права, генеральні прокурори європейських країн, а також представники української влади.
«Ця конференція присвячена дійсно важливому питанню, а саме – цілеспрямованим і стратегічним спробам знищити саму основу цивільного життя в Україні. Ми відчуваємо наслідки цього кожного дня, живучи тут, у Києві, чи по всій Україні, коли оголошується повітряна тривога, відключається електрика, падають ракети. Саме тоді повсякденне життя порушується», – сказав голова КМЄС в Україні Рольф Хольмбо. І додав, що «ми в КМЄС, як і вся міжнародна спільнота, готові допомагати Україні в її прагненні до справедливості та підзвітності».
Для більшої візуалізації руйнувань на конференції були влаштовано виставку з уламків ракет різних типів та безпілотника «Шахед», які регулярно вражають українську цивільну інфраструктуру, що дозволило учасникам на власні очі побачити, як Росія завдає шкоди Україні у цій невиправданій війні.
«Ми з вами обов’язково маємо прийти до одного спільного результату – ми в Україні, ми всі з партнерами у світі. До відчуття, що справедливість перемогла і що кожен, хто постраждав від агресії, знає: це зло не залишилося безкарним», – сказав Президент Зеленський. Не знайшлося жодного, хто б не погодився з цією думкою, вкотре продемонструвавши, що весь цивілізований світ стоїть на боці України в її прагненні до справедливості, будучи справді об’єднаними.
Новини
-
Сім ключових пунктів пропуску в Україні обладнано системами безперебійного живлення завдяки проєкту ЄС
-
Для нарощення обсягів вантажних перевезень Укрзалізниця за підтримки ЄС відкрила оновлений пункт прикордонного контролю поїздів на кордоні з Польщею
-
Комісія виплачує Україні перші 3 мільярди євро як частину кредиту від Групи семи, який погашатиметься з доходів від знерухомлених російських активів
-
ЄС оголосив про пакет гуманітарної допомоги Україні на суму 148 мільйонів євро
-
У Макарові на Київщині розпочали відбудову дитсадка, який зруйнувала Россия
-
ЄІБ надав 4,7 млн євро для покращення управління відходами на Грибовицькому сміттєзвалищі