Skip to main content

У Камʼянському відкрилася школа після реконструкції, проведеної за підтримки банку ЄС

23/04/2024
  • Майже 300 учнів у Камʼянському тепер мають кращі умови навчання завдяки розширенню та модернізації будівлі школи.
  • Це оновлення стало можливим завдяки участі міста у програмі відновлення. Програма фінансується кредитними коштами від ЄІБ на суму 200 млн євро і спрямована на допомогу українським містам у реконструкції їхньої соціальної інфраструктури.

Ліцей №11 у місті Кам’янське Дніпропетровської області сьогодні відчинив свої двері після завершення масштабної реконструкції в межах Надзвичайної кредитної програми для відновлення України від ЄІБ. Будівлю школи розширили: зʼявилися додаткові класні кімнати, вбиральні, нові ігрові майданчики та зелені зони відпочинку.

Проєкт ремонту також містив комплекс робіт із модернізації теплоізоляції будівлі, встановлення енергоощадних дверей та вікон, а також заміну всіх інженерних мереж і комунікацій та підвищення доступності для людей з інвалідністю. Ці оновлення посилили інклюзивність та безпеку навчального закладу.

Реконструкція ліцею є спільною ініціативою Європейського Союзу та його банку, Європейського інвестиційного банку, у партнерстві з Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури України, Міністерством фінансів та Дніпропетровською обласною державною адміністрацією, за технічної підтримки Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) в Україні.

Загальна вартість реконструкції ліцею в Кам’янському становить понад 4 млн євро. ЄІБ, банк Європейського Союзу, виділив 3,4 млн євро з них, а решту — місцевий бюджет. Цей проєкт є одним із 26 проєктів ЄІБ із відновлення у Дніпропетровській області: 3 субпроєкти були успішно завершені, і нині на різних стадіях будівництва перебувають 10 шкіл, 12 лікарень, одна адміністративна будівля, три обʼєкти водопостачання та водовідведення.

Віцепрем’єр-міністр із відновлення України та Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков сказав: «Відновлений ліцей у Кам’янському є новим прикладом того, що ми можемо швидко досягти, коли об’єднуємо зусилля з нашими партнерами з ЄС. У межах програм відновлення ЄІБ ми розробили дієвий механізм, який дає змогу швидко відновлювати будівлі та покращувати життя наших людей навіть в умовах воєнних дій у нашій країні».

Міністр фінансів України Сергій Марченко додав: «Ефективна співпраця між Міністерством фінансів та ЄІБ дає змогу відновлювати школи, лікарні та інші муніципальні проєкти в містах та невеликих громадах по всій Україні, й у такий спосіб ми відчутно поліпшуємо життя людей. Відбудовуючи ці обʼєкти, ми відновлюємо безпечні умови для життя людей, а також сприяємо економічному відновленню країни».

Кам’янський міський голова Андрій Білоусов сказав: «Ми щасливі, що за підтримки наших партнерів з ЄС, ЄІБ та ПРООН можемо забезпечити очну освіту зі сприятливими та безпечними умовами для навчання, що позитивно впливає на ментальне здоров’я учнів».

Віцепрезидентка ЄІБ, відповідальна за операції банку в Україні, Тереза Червінська сказала: «ЄІБ і далі відданий підтримці місцевих проєктів, як-от реконструкція безпечної школи в Кам’янському, яку ми відкрили сьогодні. Інвестуючи в українську муніципальну інфраструктуру, енергетику, транспорт та малий бізнес, ми прагнемо поліпшити життя та зміцнити економічну й соціальну стійкість. Ми продовжуватимемо підтримувати Україну стільки, скільки буде потрібно».

Пані Посол ЄС в Україні Катаріна Матернова сказала: «Відновлення школи в Кам’янському — чергове свідчення, що ЄС відданий підтримці українських міст у відновленні та підвищенні якості життя їхніх мешканців. Ключовим елементом цього розвитку є створення кращого навчального середовища для дітей. Надзвичайна кредитна програма для відновлення України відіграє вирішальну роль у розширенні можливостей малих українських громад».

Постійний представник ПРООН в Україні Яко Сільє сказав: «Ми пишаємося бути свідками реконструкції ліцею №11 у Кам’янському. Вона демонструє спільні зусилля, які ми докладаємо в межах Надзвичайної кредитної програми для відновлення України».

Додаткова інформація

ЄІБ в Україні

Працюючи в Україні з 2007 року, ЄІБ посилив фінансову підтримку стійкості та модернізації країни після повномасштабного вторгнення Росії. Від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну у 2022 р. ЄІБ надав негайну допомогу Україні, виділивши 2 млрд євро на терміновий ремонт критичної інфраструктури. З портфелем проєктів на суму 7,3 млрд євро Банк інвестує у муніципальну інфраструктуру, енергетику, транспорт та МСП, щоби покращити повсякденне життя, стимулювати економічне зростання та сприяти стійкості й відновленню України.

Через ініціативу банка “EU for Ukraine Initiative”, а також завдяки ключовій ролі ЄІБ у втіленні програми ЄС Ukraine Facility загальною сумою 50 млрд євро Банк і далі відданий посиленню своєї діяльності в Україні відповідно до мандату, наданого лідерами ЄС, та у тісній співпраці з Європейською комісією, Європейським парламентом, державами-членами ЄС і міжнародними партнерами.

Програма відновлення ЄІБ

Реконструкція ліцею №11 у Кам’янському відбулася в межах Надзвичайної кредитної програми для відновлення України (UERP) — багатогалузевого рамкового кредиту ЄІБ на суму 200 млн євро. Програма дає змогу місцевим органам влади відновити соціальну інфраструктуру та покращити умови життя внутрішньо переміщених осіб (ВПО) та громад, що їх приймають. Станом на березень 2024 року в межах Програми було успішно завершено 97 проєктів, серед яких освітні заклади, медичні центри та об’єкти соціального житла, а ще 66 проєктів заплановано втілити у 2024–2025 роках. Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України спільно з Міністерством фінансів координують Програму, тоді як управління проєктами з реконструкції повністю здійснюють органи місцевого самоврядування. Програма розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) в Україні надає технічну підтримку ініціативі, забезпечуючи ефективне та результативне втілення проєктів.

Контакти для преси:

ЄІБ:

Ольга Сушицька | o.sushytska@eib.org

Вебсайт: www.eib.org/press | Пресофіс: +352 4379 21000 | press@eib.org