
3-8 листопада Консультативна місія Європейського Союзу (КМЄС) в Україні провела низку семінарів із незаконної торгівлі вогнепальною зброєю для представників українських правоохоронних органів.
У заходах взяли участь 40 експертів-криміналістів і представників регіональних управлінь Національної поліції, Служби безпеки України, Державного бюро розслідувань, Державної прикордонної служби України, прокуратури та академічної спільноти. Семінари було організовано в таких ключових містах, як Львів, Ужгород та Чернівці.
Експерти КМЄС в Україні представили законодавство ЄС щодо торгівлі зброєю, в тому числі Директиву ЄС щодо вогнепальної зброї 2021/555. Вони також ознайомили учасників із новими методологіями розслідування злочинів, пов’язаних із вогнепальною зброєю. Особливу увагу було приділено поліцейській діяльності на основі розвідувальних даних.
Під час семінарів учасники також обговорили слабкі місця в українському законодавстві. Вони дійшли висновку, що існує нагальна потреба в посиленні координації між правоохоронними органами для боротьби з незаконним обігом вогнепальної зброї, боєприпасів та вибухових речовин.
«Уніфікована законодавча база є стрижнем наших спільних зусиль із протидії торгівлі вогнепальною зброєю. Ці семінари дозволяють зробити ще один важливий крок для покращення безпекової ситуації в України, де поліцейська діяльність на основі розвідданих і посилена координація між правоохоронними органами відіграють ключову роль у стримуванні цієї поширеної загрози», – зазначив Жерардо Морено Абад, старший радник КМЄС із питань боротьби з організованою злочинністю.
Дізнатися більше:
Новини
-
EU4Recovery підтримує Всеукраїнський антикорупційний навчальний суд у Львові
-
ЄБРР надав 200 млн євро для посилення енергетичної безпеки України
-
Фонд енергетичної підтримки України закупив мобільні лабораторії
-
Єврокомісія надала Україні ще 1,5 мільярда євро допомоги
-
Разом вистоїмо: Європейський Союз підтримує малі та середні підприємства України під час повномасштабної російської війни
-
ЄС допоміг підготувати сімейних медіаторів у міжнародних спорах щодо дітей