Українська історія та культура завжди – складова європейської культурної ідентичності та різноманітності. Від початку повномасштабної військової агресії РФ об’єкти та пам’ятки культури України знищуються та розкрадаються окупантами, а сотні українських митців вступили до лав ЗСУ. Зусилля багатьох людей спрямовані на те, щоб захистити й зберегти культурну спадщину України, а також створювати нові твори та умови для її розвитку. В цей час, коли всі ресурси України та її партнерів скеровані на перемогу, Європейський Союз підтримує Україну та українців у їхньому непохитному прагненні зберегти культурну спадщину й культурне розмаїття і допомагає українським митцям реалізовувати творчий потенціал.
Щоб українці більше дізналися про підтримку Європейським Союзом української культури та мистецтва під час війни, 21 березня 2023 року Представництво ЄС в Україні розпочало кампанію, яка фокусуватиметься на двох основних напрямах під загальним гаслом «Разом ми – Європа» #TogetherWeAreEurope.
Перший напрямок нової кампанії – «Разом зберігаємо» #TogetherWePreserve, пов’язаний зі збереженням унікальної української матеріальної культурної спадщини – архітектури, музеїв, пам’ятників, стародавніх церков, колекцій, архівів, тощо та про її нематеріальний вимір – традиції, фольклор, культурну пам’ять.
Другий напрямок – «Разом творимо» #TogetherWeCreate, присвячений підтримці Євросоюзом українських митців та мисткинь, діячів культури і креативних індустрій. Завдяки грантам, стипендіям, можливостям програм мобільності, резиденції, вони можуть продовжувати свою професійну діяльність, вдосконалювати майстерність, отримувати новий досвід, шукати партнерів, творити сучасну українську культуру.
«У цій війні на кону стоїть ціла культура. Її грабують і знищують. Росія хоче, щоб українська культура перестала існувати. Але цього не станеться. Українці борються за свою культуру, зберігають і продовжують творити її. І ми з ними. ЄС допомагає Україні зберігати свою культурну спадщину та підтримує її митців і мисткинь. Україна вийде з цієї війни переможницею, а її культура продовжуватиме бути невід’ємною складовою європейської сім’ї», – зазначив Посол Матті Маасікас, Голова Представництва ЄС в Україні.
Всеукраїнська комунікаційна кампанія включатиме інформаційні, освітні, культурні та мистецькі заходи з різноманітними інтерактивними елементами, онлайн і офлайн.
Вчора, у Всесвітній день поезії, кампанія стартувала онлайн-флешмобом #РазомТворимо, до якого долучилась Марія Габріель, Єврокомісарка ЄС з інновацій, досліджень, культури, освіти та молоді. Разом із високопосадовцями ЄС та українськими артистами вона декламує вірш «Ти знаєш, що ти – людина» Василя Симоненка, одного з найвпливовіших українських поетів-дисидентів шістдесятників, убитого радянським режимом.
Запрошуємо всіх охочих приєднатися до флешмобу:
- оберіть улюблений вірш українського поета або поетеси;
- продекламуйте його та зробіть коротке відео;
- опублікуйте відео у соцмережах з хештеґом #РазомТворимо та позначте принаймні трьох друзів.
Новини
-
ЄС, ПРООН і партнери передали обладнання для забезпечення критичних енергопотреб Харкова
-
За підтримки ЄС відремонтували відділення невідкладної медичної допомоги та систему водовідведення у Немішаєво
-
ЄІБ надав 16,5 млн євро на оновлення громадського транспорту у постраждалих від війни містах України
-
Дві школи на Житомирщині були відремонтовані за підтримки ЄС і ПРООН
-
Україна приєднується до підпрограми «МЕДІА» програми «Креативна Європа»
-
ЄС та ПРООН передали автомобілі для мобільних соціальних служб Чернівецької області