Skip to main content

У Києві відбувся «РазомДіємо Фест» в межах всеукраїнської комунікаційної кампанії з підтримки ЄС громадянського суспільства та незалежних ЗМІ в Україні

25/05/2024

#РазомДіємо Фест, організований Представництвом Європейського Союзу в Україні з нагоди відзначення Днів Європи, зібрав в Мистецькому Арсеналі на спільному майданчику громадських діячів, експертів, представників ОГС та медіа, посадовців, киян та гостей столиці. Це ключовий публічний захід Всеукраїнської комунікаційної кампанії про підтримку ЄС громадянського суспільства та незалежних медіа України « Разом Діємо. Разом ми Європа», що стартувала 3 травня й триватиме до кінця липня 2024 року в усіх регіонах України.

ЄС демонструє свою солідарність та непохитну підтримку України в умовах незаконної російської війни, надаючи країні допомогу у військовій, фінансовій, гуманітарній, бюджетній сферах та послідовно підтримуючи українське громадянське суспільство й незалежні ЗМІ. Комунікаційна кампанія «Разом діємо» має на меті поінформувати українців про цю підтримку, показати ключову роль громадянського суспільства та медіа у забезпеченні стійкості та відбудови України, демонструючи їхні результати, здобуті за підтримки ЄС, та мотивувати громадян долучатися до спільної роботи заради України.

Особливою подією #РазомДіємо Фесту стало оформлення унікального керамічного панно Європа-Україна, яке дивом вціліло після руйнівної атаки російського агресора на академію Бойчука. Разом з дітьми з Фастова до роботи над панно долучились пані Посол ЄС в Україні Катаріна Матернова та Віцепрем’єр-міністер з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина.

Пані Посол ЄС в Україні Катаріна Матернова:

«Невтомна воля до боротьби та захисту свободи і демократії в Україні – це зусилля всього суспільства. Багато людей, які беруть активну участь в діяльності громадських організацій та засобів масової інформації, є невід’ємною частиною цього процесу. Попри всі труднощі, українці продемонстрували безпрецедентну силу та стійкість, а також глибоку відданість європейським цінностям. Європейський Союз цінує наше тісне партнерство з громадянським суспільством та незалежними ЗМІ і продовжуватиме покладатися на нього в процесі інтеграції України до ЄС».

Віцепрем’єр-міністер з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина:

«Ми сподіваємося, що вже незабаром офіційно розпочнемо переговорний процес щодо вступу України до Європейського Союзу та проведемо першу Міжурядову конференцію. І цей процес важко уявити без участі громадянського суспільства, яке стало нам надійною опорою та вартовими перетворень. Представники громадськості уже беруть активну участь в пояснювальних сесіях Європейської Комісії в межах офіційного скринінгу українського законодавства. Очікуємо також на активну включеність громадянського суспільства вже з моменту відкриття перших переговорних розділів. Саме українське суспільство та бізнес мають визначати червоні лінії для збереження національних інтересів. Те, з якою позицією Україна закінчуватиме переговорний процес і увесь наш подальший шлях як повноправного члена ЄС залежить сьогодні від кожного і кожної з нас».

У відкритій дискусії «Вплив підтримки Європейського Союзу на ОГС та медіа в Україні на її шляху до ЄС. Місце та роль ОГС у процесі відновлення України» взяли участь провідні експерти, представники ОГС та медіа, а також представники Представництва ЄС в Україні.

З надихаючими виступами виступили лауреатка Нобелівської премії миру 2022 року, голова Центру громадянських свобод Олександра Матвійчук, журналіст Андрій Куликов, Олександр Стародубцев(НАЗК), Ганна Крамаренко(ЦП Атлант), Наталія Черемошенцева (волонтерська ініціатива Гідність), а також фротнтмен ТНМК Олег Михайлюта, Світлана Тарабарова.

На Алеї Громадських організацій ЗГУРТОВАНІСТЬ та в тематичних наметах ОГС України різних рівнів – від національних до локальних – продемонстрували, як результати своєї роботи, так і нові методики її організації. Фонд Східна Європа та партнери, Міжнародний фонд «Відродження», ІСАР Єднання та партнери, БО «Мережа 100 відсотків життя Рівне», ГО «Змінотворці», ГО «Інститут сталого розвитку громад» (ISDC), ГО «СУВІАТО», ГО «Сміливий Ірпінь», БО «FREE ZONE», БО TBPeopleUkraine, ГО «Київ Дефендерс», ГО «Інша Жінка», ВГЦ «Волонтер» організували для відвідувачів фестивалю лекції, дискусії, опитування, консультації, тренінги, квізи, ділові та пізнавальні тематичні ігри тощо. ДСНС України у партнерстві з Фондом Східна Європа провели тренінг з мінної безпеки.

В павільйоні ЄС відвідувачі могли отримати вичерпну інформацію про відносини України та Європейського Союзу та безпрецедентну допомогу, яку ЄС надає Україні під час війни, зокрема ОГС та медіа. Так, сьогодні в Україні впроваджуються 2330 проєктів, й на підтримку цього сектора скеровано понад 104 мільйони євро. Мінімальна сума грантів складає 60 тис. євро, максимальна – 10 млн. Більше 800 грантів було надано представникам громадянського суспільства на локальному рівні.

Програма EU Study Days (Єврошкола) була представлена проєктами «Інформаційна підтримка Мереж ЄС в Україні» та «Українцям про Європейський Союз» (CEU4U), які також запропонували тематичні, призові євроквізи та квести.

В медіанаметі ГОЛОСИ «Суспільне ТБ», медіа рішень «Рубрика» та онлайн видання «Східний варіант», а також Детектор Медіа провели курси медіаграмотності та використання в журналістиці штучного інтелекту, новітніх методик пошуку та оцінки ефективності рішень і фактчекінгу. Команда “Інтерньюз-Україна” представила презентацію-квіз «Розвінчуємо дезінформацію про ЄС та євроінтеграцію України».

Партнери заходу – Docudays UA – організували перегляд та обговорення документальної стрічки «89 днів» за участі режисера фільму Павла Дорогого.

Вулична виставка #РазомДіємо. «ПІДТРИМКА» ілюструє інформацію про організації громадянського суспільства, які отримали підтримку Європейського Союзу з перших днів повномасштабної війни. Виставка залишатиметься відкритою для відвідувачів ще два тижні на Софійській площі, а потім вирушить у подорож ще до чотирьох міст України.

Електронну версію медіакіта можна завантажити за посиланням.

Щоб дізнатися більше про заходи в межах всеукраїнської комунікаційної кампанії «Разом діємо. Разом ми – Європа», стежте за сторінками Представництва ЄС в Україні у Facebook, Instagram та Twitter/X.

Контактна особа:

Тетяна Вороніна, медіаекспертка, Проєкт ЄС «Українцям про Європейський Союз» (CEU4U), що впроваджується Ecorys, tvoronina9@gmail.com, +38 067 501 11 83

Довідково.

Вже в перші дні повномасштабного російського вторгнення в Україну, ще 24-26 лютого 2022 року, ЄС ухвалив безпрецедентне рішення – дозволити своїм грантоотримувачам в Україні переорієнтувати та використати раніше виділені кошти на потреби захисту країни, порятунок людських життів та забезпечення нагальних потреб громадян. За час повномасштабної війни ЄС значно збільшив обсяги підтримки громадянського суспільства, що посилило спроможність українських організацій громадянського суспільства та медіа у захисті прав людини, підтримці соціально вразливих груп населення, посиленні підзвітності органів державної влади та просуванні євроінтеграційних реформ навіть в умовах війни.

Зараз, коли Україна стикається з наслідками жорстокої військової агресії, перед українським громадянським суспільством постає новий виклик – відновлення та розбудова: опитування, проведене Фондом Східна Європа, показує, що понад 90% громадських організацій планують долучитися до відбудови країни або конкретної громади. Вітаючи ці ініціативи, ЄС розробляє нові проєкти та програми для їх підтримки.

Кампанія триватиме з травня по липень 2024 року по всій території України (за винятком окупованих територій та зон бойових дій) і включатиме інформаційно-просвітницькі заходи, інтерактивні сесії, дискусії та семінари за участю ОГС та громадськості. Також будуть організовані прес-тури та прес-зустрічі для ЗМІ. Заходи відбуватимуться у місті Києві та в областях України.

Додаткова інформація про підтримку громадянського суспільства та незалежних медіа з боку ЄС: eu4ukraine.eu.

, ,

до початку